Zmiany kadrowe

Webcon ma nowego dyrektora w regionie DACH

Został nim Rupert Schultes, doświadczony Channel Director, odpowiedzialny dotychczas za rozwijanie sieci kanału partnerskiego w regionie EMEA. Od teraz menedżer skupi się głównie na rynku DACH, w celu realizacji strategii „partner-first”.

Webcon ma nowego dyrektora w regionie DACH

Rupert Schultes ma ponad 20-letnie doświadczenie w skutecznym budowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju w oparciu o partnerstwa. Pracował dla dostawców oprogramowania dla przedsiębiorstw oraz rozwiązań chmurowych w Europie i Ameryce Północnej. Był odpowiedzialny za udane partnerstwa strategiczne w takich firmach jak Bizagi, Fujitsu czy VMware.

W nowej roli menedżer skupi się na nadzorowaniu procesu pozyskiwania i wdrażania partnerów. Pomoże im także rozwijać działalność biznesową z wykorzystaniem platformy Webcon BPS. W ramach realizacji strategii „partner-first” Schultes będzie współpracować z Hugo Soaresem, dyrektorem ds. rozwoju sprzedaży w regionie EMEA.

“Współpraca z Rupertem pomoże nam przyspieszyć realizację strategii rozwoju kanału w regionie EMEA, która będzie napędzać nasze cele – szczególnie na rynku DACH. Stworzy nam też możliwość skuteczniejszej pomocy partnerom w zakresie cyfryzacji i automatyzacji procesów biznesowych u klientów” – skomentował Łukasz Wróbel, wiceprezes Webcon.

Firma rozpoczęła budowę sieci partnerskiej w Niemczech w 2014 roku. Obecnie w regionie DACH ma 11 partnerów oraz 100 klientów, którzy automatyzują i usprawniają procesy za pomocą platformy Webcon BPS. Do tej pory wzrost sprzedaży platformy, w ramach kanału partnerskiego, wyniósł 30% rdr. Webcon planuje podwoić ten wynik.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *