BranżaRynek

Węgierski Codecool i polska Software Development Academy łączą swe siły

Obie firmy z sektora EduTech ogłosiły dziś fuzję, tworząc największy w regionie Europy Środkowej hub szkoleniowy w zakresie kompetencji cyfrowych i pozyskiwania pracowników w branży IT. Ma on zapewnić firmom w regionie nową pulę specjalistów – rocznie nawet 15-20 tys. studentów będzie szkolić się na kursach B2B i B2C, m.in. w zakresie programowania, testowania i cyberbezpieczeństwa, poinformowali przedstawiciele Software Development Academy (SDA). Prezesem połączonych firm został Michał Mysiak, wcześniej stojący właśnie na czele SDA.

Węgierski Codecool i polska Software Development Academy łączą swe siłyPołączona firma jest obecna w 8 krajach (Polska, Węgry, Rumunia, Austria, Słowacja, Czechy, Estonia i Albania) i przewiduje, że będzie szkolić wspomniane 15-20 tys. osób rocznie, w tym pracowników niemalże 400 globalnych i lokalnych marek z regionu. Partnerami firmy są m.in. Accenture, Microsoft, Motorola, Morgan Stanley, Ericsson i Vodafone.

“Trwa globalna walka o cyfrowe talenty, w szczególności o developerów i programistów. Naszym głównym celem pozostaje zapewnienie wysokiej jakości kształcenia i doskonalenia cyfrowego dla pracowników i pracodawców na większą skalę” – skomentował Michał Mysiak, prezes SDA, który pokieruje połączoną firmą jako CEO. “Wierzymy, że połączenie Codecool i SDA zwiększy poziom umiejętności cyfrowych mieszkańców Europy Środkowej, którzy już teraz są głodni nauki i będą mieli kluczowy wpływ na cyfrową transformację całej Europy” – dodał.

Z ponad 300 pracownikami, 17 ścieżkami cyfrowego przekwalifikowania, siecią 1,6 tys. mentorów, połączone firmy oferują kształcenie, podnoszenie kwalifikacji i przekwalifikowanie osobom prywatnym, firmom i jednostkom rządowym. W obrębie sektora publicznego spółki podjęły już dwa udane programy przekwalifikowania zawodowego obejmujące 10 tys. specjalistów IT w Albanii i 600 inżynierów na Węgrzech. Firma zachęca do przebranżowienia także kobiety, wspierając ich wejście do branży IT poprzez różne programy.

Przeczytaj również
Western Digital rozszerza portfolio rozwiązań flash

“To nowy rozdział dla obu firm, w którym tworzymy prawdziwą potęgę w zakresie cyfrowej transformacji” – powiedział József Boda, CEO Codecool. “Dzięki naszym skonsolidowanym programom, efektywnie kontynuujemy obsługę potrzeb doszkalania się osób prywatnych, firm i jednostek rządowych. Obserwujemy duży popyt na absolwentów naszych kursów, szczególnie mając na uwadze, że organizacje z Europy Zachodniej i USA szukają rozwiązań typu nearshoring przy jednoczesnym obniżeniu kosztów” – dodał.

Zdobywanie umiejętności cyfrowych jest obecnie szczególnie istotne w kontekście luki w sektorze ICT, która w Unii Europejskiej wynosi około 1,8 mln ekspertów. Na liczbę tę składają się zarówno brakujący specjaliści, jak i zbyt niskie kwalifikacje osób już zatrudnionych w branży.

Obie firmy będą w najbliższej przyszłości nadal wykorzystywać swoje silne marki konsumenckie na lokalnych rynkach jako Codecool i SDA oraz oferować nowe szkolenia z zakresu cyfrowych umiejętności, poinformowali przedstawiciele obu spółek. Obok obecnych 8 krajów, połączona firma będzie nadal rozszerzać się na nowe terytoria geograficzne, również wzmacniając swoją pozycję europejskiego lidera.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.