Branża ITRynek

Węgierski Codecool i polska Software Development Academy łączą swe siły

Obie firmy z sektora EduTech ogłosiły dziś fuzję, tworząc największy w regionie Europy Środkowej hub szkoleniowy w zakresie kompetencji cyfrowych i pozyskiwania pracowników w branży IT. Ma on zapewnić firmom w regionie nową pulę specjalistów – rocznie nawet 15-20 tys. studentów będzie szkolić się na kursach B2B i B2C, m.in. w zakresie programowania, testowania i cyberbezpieczeństwa, poinformowali przedstawiciele Software Development Academy (SDA). Prezesem połączonych firm został Michał Mysiak, wcześniej stojący właśnie na czele SDA.

Węgierski Codecool i polska Software Development Academy łączą swe siłyPołączona firma jest obecna w 8 krajach (Polska, Węgry, Rumunia, Austria, Słowacja, Czechy, Estonia i Albania) i przewiduje, że będzie szkolić wspomniane 15-20 tys. osób rocznie, w tym pracowników niemalże 400 globalnych i lokalnych marek z regionu. Partnerami firmy są m.in. Accenture, Microsoft, Motorola, Morgan Stanley, Ericsson i Vodafone.

“Trwa globalna walka o cyfrowe talenty, w szczególności o developerów i programistów. Naszym głównym celem pozostaje zapewnienie wysokiej jakości kształcenia i doskonalenia cyfrowego dla pracowników i pracodawców na większą skalę” – skomentował Michał Mysiak, prezes SDA, który pokieruje połączoną firmą jako CEO. “Wierzymy, że połączenie Codecool i SDA zwiększy poziom umiejętności cyfrowych mieszkańców Europy Środkowej, którzy już teraz są głodni nauki i będą mieli kluczowy wpływ na cyfrową transformację całej Europy” – dodał.

Z ponad 300 pracownikami, 17 ścieżkami cyfrowego przekwalifikowania, siecią 1,6 tys. mentorów, połączone firmy oferują kształcenie, podnoszenie kwalifikacji i przekwalifikowanie osobom prywatnym, firmom i jednostkom rządowym. W obrębie sektora publicznego spółki podjęły już dwa udane programy przekwalifikowania zawodowego obejmujące 10 tys. specjalistów IT w Albanii i 600 inżynierów na Węgrzech. Firma zachęca do przebranżowienia także kobiety, wspierając ich wejście do branży IT poprzez różne programy.

Przeczytaj również
Jak wygląda nowa rzeczywistość w sektorze IT?

“To nowy rozdział dla obu firm, w którym tworzymy prawdziwą potęgę w zakresie cyfrowej transformacji” – powiedział József Boda, CEO Codecool. “Dzięki naszym skonsolidowanym programom, efektywnie kontynuujemy obsługę potrzeb doszkalania się osób prywatnych, firm i jednostek rządowych. Obserwujemy duży popyt na absolwentów naszych kursów, szczególnie mając na uwadze, że organizacje z Europy Zachodniej i USA szukają rozwiązań typu nearshoring przy jednoczesnym obniżeniu kosztów” – dodał.

Zdobywanie umiejętności cyfrowych jest obecnie szczególnie istotne w kontekście luki w sektorze ICT, która w Unii Europejskiej wynosi około 1,8 mln ekspertów. Na liczbę tę składają się zarówno brakujący specjaliści, jak i zbyt niskie kwalifikacje osób już zatrudnionych w branży.

Obie firmy będą w najbliższej przyszłości nadal wykorzystywać swoje silne marki konsumenckie na lokalnych rynkach jako Codecool i SDA oraz oferować nowe szkolenia z zakresu cyfrowych umiejętności, poinformowali przedstawiciele obu spółek. Obok obecnych 8 krajów, połączona firma będzie nadal rozszerzać się na nowe terytoria geograficzne, również wzmacniając swoją pozycję europejskiego lidera.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *