RynekPolecane tematy

Windows 10, nowe funkcje wg Microsoft

Windows 10 będzie dostępne dziś (29 lipca) w 190 krajach jednocześnie. Pewnie jednak poczekamy na to, aż USA się obudzą. W Polsce na razie uaktualnienia jeszcze nie można zrobić. Czekając, warto sprawdzić, co nowego pojawi się w Windows 10.

Windows 10, nowe funkcje wg Microsoft

Na początek film pokazujący skalę premiery Windows 10.

https://www.youtube.com/watch?v=Gu6vmNz-PhE

Jedną z ważnych nowości w Windows 10 ma być Cortana – osobisty, cyfrowy asystent, rozszerzający możliwości telefonu, komputera i tabletu, dzięki któremu odnalezienie poszukiwanych informacji staje się łatwiejsze.

Inną, nowa przeglądarka zastępująca Internet Explorera. Microsoft Edge – nowa przeglądarka Microsoftu ma być bardziej spersonalizowana, a przy tym elastyczna, wydajna oraz dopasowana do wszystkich urządzeń z Windows 10. Umożliwia użytkownikom szybkie przeglądanie stron internetowych, zaznaczanie interesujących treści, dodawanie komentarzy i łatwe dzielenie się takimi notatkami.

https://www.youtube.com/watch?v=d318VJO_B8c

Microsoft Edge, to przede wszystkim możliwość “opisywania” przeglądanych stron internetowych i dzielenia się tymi notatkami ze znajomymi. Swoją drogą ciekawe, czy potrzeba czegoś po stronie naszego serwisu, aby funkcjonalność ta zadziałała, czy też wszystko odbywa się po stronie Microsoft Edge?

Windows 10, nowe funkcje wg Microsoft

Windows 10 wprowadza również ideę „aplikacji uniwersalnych” – Aparat, Wideo, Muzyka, Mapy, Kontakty i Wiadomości oraz Poczta i Kalendarz – działających na wszystkich urządzeniach pracujących pod kontrolą Windows 10. Oto jak wygląda:

kalendarz (Calendar),

Windows 10, nowe funkcje wg Microsoft

klient poczty elektronicznej (Mail),

Windows 10, nowe funkcje wg Microsoft

oraz Aparat (Photos).

Windows 10, nowe funkcje wg Microsoft

Z zapowiedzi wynika, że każda aplikacja tworzona na podstawie tego założenia będzie mogła być wykorzystana z poziomu dowolnego urządzenia: telefonu, konsoli czy minikomputera należącego do internetu rzeczy.

Więcej na stronie poświęconej premierze Microsoft Windows 10.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *