Zmiany kadrowe

Wojciech Stramski nowym prezesem Beyond.pl

W roli prezesa zarządu spółki będzie koordynował m.in. strategiczne projekty firmy, w tym rozwój i rozbudowę Kampusu Data Center Beyond.pl.

Wojciech Stramski nowym prezesem Beyond.pl

“Infrastruktura kolokacyjna i chmurowa Beyond.pl wyznacza branżowe standardy na rynku polskim. Nasze flagowe centrum danych DC2 posiada najwyższą klasę bezpieczeństwa, potwierdzoną międzynarodowym certyfikatem Rated 4 ANSI/TIA 942. Kampus Beyond.pl w Poznaniu jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, które umożliwia świadczenie usług kolokacyjnych o dużej gęstości mocy. Pozwala nam to wspierać międzynarodowych graczy świadczących usługi w modelu Software as a Service (SaaS) oraz globalnych dostawców chmury obliczeniowej, dla których Polska to strategiczny punkt wejścia do Europy Środkowej i Wschodniej” – mówi Wojciech Stramski. Nowy prezes zarządu Beyond.pl podkreśla, że obecnie firma dysponuje centrami danych o mocy 8MW, zaś dodatkowe 30MW będzie dostępne w obiektach kampusowych znajdujących się na etapie rozbudowy. “Beyond.pl to idealne miejsce do lokowania infrastruktury IT globalnych dostawców chmury i świadczenia przez nich usług dla całej Centralnej Europy” – dodaje Wojciech Stramski.

Wojciech Stramski, który jest związany z Beyond.pl od 2016 roku. Dotychczas zasiadał bowiem w Radzie Nadzorczej spółki. Na stanowisku prezesa zarządu zastąpił Amana Khana, który pełnił tą funkcję od lutego 2020 roku. Obecnie, w skład trzyosobowego zarządu wchodzą także: Michał Grzybkowski, wiceprezes i założyciel spółki, a także Piotr Cegieła, dyrektor ds. finansów.

Wojciech Stramski karierę zawodową rozpoczął od pracy w firmie KPMG. Pracował także w firmach Altria i Honeywell. Pełnił także funkcje zarządcze i nadzorcze w firmach, takich jak: Kulczyk Holding, Kulczyk Tradex, PEKAES S.A., Ciech S.A., czy Stanusch Technologies. Jest założycielem funduszu DeepChange Ventures, który specjalizuje się w inwestowaniu w technologie wspierające zrównoważony rozwój. Wojciech Stramski jest absolwentem University od Southern Califiornia, gdzie ukończył kierunek Business Administration Global Management.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *