Zmiany kadrowe

Wojciech Stramski nowym prezesem Beyond.pl

W roli prezesa zarządu spółki będzie koordynował m.in. strategiczne projekty firmy, w tym rozwój i rozbudowę Kampusu Data Center Beyond.pl.

“Infrastruktura kolokacyjna i chmurowa Beyond.pl wyznacza branżowe standardy na rynku polskim. Nasze flagowe centrum danych DC2 posiada najwyższą klasę bezpieczeństwa, potwierdzoną międzynarodowym certyfikatem Rated 4 ANSI/TIA 942. Kampus Beyond.pl w Poznaniu jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, które umożliwia świadczenie usług kolokacyjnych o dużej gęstości mocy. Pozwala nam to wspierać międzynarodowych graczy świadczących usługi w modelu Software as a Service (SaaS) oraz globalnych dostawców chmury obliczeniowej, dla których Polska to strategiczny punkt wejścia do Europy Środkowej i Wschodniej” – mówi Wojciech Stramski. Nowy prezes zarządu Beyond.pl podkreśla, że obecnie firma dysponuje centrami danych o mocy 8MW, zaś dodatkowe 30MW będzie dostępne w obiektach kampusowych znajdujących się na etapie rozbudowy. “Beyond.pl to idealne miejsce do lokowania infrastruktury IT globalnych dostawców chmury i świadczenia przez nich usług dla całej Centralnej Europy” – dodaje Wojciech Stramski.

Wojciech Stramski, który jest związany z Beyond.pl od 2016 roku. Dotychczas zasiadał bowiem w Radzie Nadzorczej spółki. Na stanowisku prezesa zarządu zastąpił Amana Khana, który pełnił tą funkcję od lutego 2020 roku. Obecnie, w skład trzyosobowego zarządu wchodzą także: Michał Grzybkowski, wiceprezes i założyciel spółki, a także Piotr Cegieła, dyrektor ds. finansów.

Wojciech Stramski karierę zawodową rozpoczął od pracy w firmie KPMG. Pracował także w firmach Altria i Honeywell. Pełnił także funkcje zarządcze i nadzorcze w firmach, takich jak: Kulczyk Holding, Kulczyk Tradex, PEKAES S.A., Ciech S.A., czy Stanusch Technologies. Jest założycielem funduszu DeepChange Ventures, który specjalizuje się w inwestowaniu w technologie wspierające zrównoważony rozwój. Wojciech Stramski jest absolwentem University od Southern Califiornia, gdzie ukończył kierunek Business Administration Global Management.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *