Rynek

Współpraca Secfense i Yubico czyli kompatybilne MFA

Secfense, autor technologii User Access Security Broker oraz Yubico, dostawca i twórca YubiKey, sprzętowego klucza bezpieczeństwa, chcą wspólnie pokazać firmom, że łatwe w użyciu, nowoczesne i skuteczne wieloskładnikowe uwierzytelnianie (MFA) jest dostępne dla wszystkich organizacji na wyciągnięcie ręki.

Współpraca Secfense i Yubico czyli kompatybilne MFA

Jak informują przedstawiciele wspomnianych firm, które ogłosiły wzajemną współpracę – ponad 80% wycieków i kradzieży danych osobowych zaczyna się od kradzieży tożsamości (pracownika, partnera, dostawcy lub klienta) w sieci. Jako pierwszą formę ataku, intruzi stosują często wiadomości SMS lub pocztę e-mail. Potwierdzają to analizy bazy MITRE ATT&CK Framework czy wyniki badań Verizon 2022 Data Breach Investigation Report.

W związku ze stale rosnącymi zagrożeniami, nowoczesne MFA nie może być obecnie więc już dla żadnej firmy czy instytucji tylko opcją. Musi być standardem, który zabezpiecza skutecznie organizacje przed atakami, podkreślają specjaliści Secfense i Yubico.

Broker Secfensen – rozwiązanie o którym pisaliśmy już na łamach ITwiz – to narzędzie umożliwiające wdrożenie MFA dowolnego dostawcy – szybko, bez kodowania, bez obsługi IT w każdym, nawet najbardziej skomplikowanym środowisku informatycznym klienta.

“Bardzo często spotykamy się z opinią, że właściwa metoda MFA czyli FIDO2 lub fizyczny klucz bezpieczeństwa nie może być wdrożony. Na przeszkodzie stoi skomplikowana infrastruktura IT często składająca się ze starych systemów, które uniemożliwiają instalację nowoczesnych metod ochrony w tym zakresie” – mówi Tomasz Kowalski, CEO w Secfense.

Współpraca Secfense i Yubico otwiera nowe możliwości dla klientów, którzy mogą nie mieć systemu w pełni kompatybilnego ze sprzętowym kluczem bezpieczeństwa. Dla organizacji, które chcą korzystać z tego najskuteczniejszego MFA, Secfense User Access Security Broker jest czymś w rodzaju pomostu umożliwiającego kompatybilność klucza z systemami i aplikacjami, które mogą być przez różne czynniki w tym zakresie ograniczone.

“Misją Yubico jest uczynienie internetu bezpieczniejszym dla wszystkich użytkowników” – zapewnia Marcin Majchrzak, Regional Sales Manager na DACH & CEE w Yubico. “Partnerstwo z podobnie myślącymi firmami, takimi jak Secfense, pomaga nam pogłębiać tę misję i tym samym chronić globalne organizacje przed złośliwymi atakami cyberprzestępców” – dodaje.

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań MFA, takich jak YubiKeys i technologii ułatwiającej ich implementację, czyli Secfense User Access Security Broker, ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu sytuacji, w której przedsiębiorstwo lub instytucja staje się ofiarą ataków, takich jak phishing, podsumowują przedstawiciele obu firm.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *