Rynek

Wystartował program, który przygotuje Ukrainki do zawodu Analityczki Danych/BI Developerki

Mowa o “Reskilling Ukrainian Women to Tech and IT Jobs”, kompleksowym programie wsparcia zawodowego dla Ukrainek, które w wyniku wojny znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i zawodowej. Jego głównym celem jest zdobycie przez uczestniczki podstaw analityki biznesowej i modelowania danych, a tym samym przygotowanie ich do podjęcia pracy na stanowisku Analityczki Danych/BI Developerki.

Wystartował program, który przygotuje Ukrainki do zawodu Analityczki Danych/BI Developerki

W ramach programu beneficjentki wezmą udział w bezpłatnym 12-tygodniowym kursie online Business Intelligence w języku angielskim, otrzymają wsparcie mentoringowe oraz pomoc w znalezieniu pracy. Projekt ruszył 17 sierpnia, a aplikacje można składać do 7 września poprzez formularz online. Wybrane kandydatki zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne online. Spośród nich wybranych zostanie 12 uczestniczek. Beneficjentki rozpoczną naukę 3 października br.

Program powstał z inicjatywy Future Collars oraz Accenture, a jego partnerami są Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, SoDA, Mamo Pracuj i Eklektika.

“Program jest szansą dla osób bezpośrednio dotkniętych wojną w Ukrainie na zdobycie umiejętności analizy danych i narzędzi ułatwiających ich przetwarzania i interpretację. Właśnie te kompetencje są obecnie niezwykle pożądane na rynku pracy przez większość pracodawców. Wierzymy, że zapewniając Ukrainkom, które ze względu na wojnę musiały opuścić swój kraj, możliwość zdobycia pożądanych na rynku pracy umiejętności, a także mentoring i wsparcie w późniejszej rekrutacji do nowych ról, dajemy im szansę na powrót do normalnego życia. Program zapewni im rozwój kariery zawodowej oraz podniesie ich szanse na znalezienie satysfakcjonującej pracy w przyszłościowym zawodzie” – mówią Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, inicjatorki programu i współzałożycielki Future Collars.

Do programu mogą aplikować Ukrainki, które przekroczyły granicę z Ukrainą po 24 lutego br., miały wcześniejsze doświadczenie zawodowe, znają podstawy Excela oraz posługują się językiem angielskim na poziomie minimum B2. Osoby te nie muszą znajdować się obecnie na terenie Polski.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *