Zmiany kadrowe

Xueming Xu szefem Huawei w Polsce

Stanowisko dyrektora zarządzającego Huawei Polska objął z początkiem grudnia. W nowej roli Xueming Xu będzie odpowiedzialny za wszystkie trzy piony biznesowe firmy: operatorski, korporacyjny i konsumencki.

Xueming Xu szefem Huawei w Polsce

Na stanowisku dyrektora zarządzającego Huawei Polska Xueming Xu zastąpił Junfenga Li. Nowy szef polskiego oddziału Huawei zapowiada kontynuowanie lokalnej strategii opartej m.in. na rozwoju rozwiązań chmurowych oraz inwestycjach w rozbudowę sieci szerokopasmowych. Strategia firmy zakłada też systematyczne zwiększanie udziałów na polskim rynku smartfonów.

Xueming Xu z firmą Huawei jest związany od 16 lat. Odegrał kluczową rolę w szybkim rozwoju firmy w szczególności na rynkach takich jak: Rosja, Uzbekistan, Ukraina, Białoruś i Kazachstan. W 2008 roku przejął obowiązki dyrektora departamentu produktów dla sieci szkieletowych i odpowiadał za sprzedaż globalną. Od 2012 roku Xueming Xu zajmował stanowisko wiceprezesa sprzedaży w oddziale firmy Huawei w Rosji. Odpowiadał za sektor telekomunikacyjny.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *