Informacje prasoweStrefa IFSWdrożeniaBranża ITRynek

Zarządzanie nieruchomościami oparte na systemie IFS z chmury Azure

Oferowane przez firmę IFS oprogramowanie wspierające zarządzanie serwisem w terenie będzie wspierać kluczowe procesy biznesowe międzynarodowej firmy Associa wyspecjalizowanej w zarządzaniu i obsłudze technicznej nieruchomości. Wykorzystywane przez firmę Associa rozwiązanie ułatwi m.in. rozliczanie godzin pracy – i będzie wykorzystywane w oparciu o platformę cloud computing Microsoft Azure.

Zarządzanie nieruchomościami oparte na systemie IFS z chmury Azure

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Associa — lider na rynku zarządzania i obsługi technicznej nieruchomości — zdecydowała się wdrożyć rozwiązanie IFS Zarządzanie serwisem w terenie. Pozwoliło to usprawnić realizowanie umów o poziomie świadczenia usług, ustandaryzować procesy obsługi zleceń roboczych oraz zwiększyć liczbę roboczogodzin. Usprawnienia w prowadzonej działalności oraz migracja do platformy chmurowej Microsoft Azure sprawiły, że firma jest lepiej przygotowana na realizację bieżących i przyszłych planów rozwoju.

Firma Associa oferuje usługi zarządzania nieruchomości każdego typu, takich jak obiekty jednorodzinne, osiedla, obiekty rekreacyjne, pola golfowe czy zabudowania komercyjne. Usługi finansowe, organizacyjne i konserwacyjne firmy Associa obejmują pomoc w opracowywaniu budżetów rocznych i kierowanie wszelkimi pracami porządkowymi.

Wdrażanie systemu IFS Zarządzanie serwisem w terenie przez firmę Associa rozpoczęło się w kwietniu 2013. Inicjatywa ta miała na celu usprawnienie zarządzania zleceniami roboczymi i ustandaryzowanie prac z zakresu obsługi technicznej w ok. 50 biurach w całym kraju. System firmy IFS skutecznie pomógł firmie Associa w zoptymalizowaniu procesów związanych z serwisowaniem w terenie w pierwszych 12 placówkach, w których został wdrożony. Obecnie trwa implementowanie systemu IFS Zarządzanie serwisem w terenie w pozostałych placówkach. Planowany termin zakończenia tego projektu to marzec 2016 roku.

„Ze względu na przejęcie innych firm w ostatnich latach nasze przedsiębiorstwo znacznie się rozwinęło, obejmując działalnością Dubaj i RPA” — powiedział Josh Warren, zastępca wiceprezesa ds. serwisu w terenie w firmie Associa. „Co roku wciąż nabywamy inne przedsiębiorstwa, ale w dużym stopniu skupiamy się także na rozwoju organicznym. System IFS Zarządzanie serwisem w terenie pomógł nam usprawnić obsługę nowych technologii, udoskonalić nasze produkty dla użytkowników końcowych oraz ujednolicić procesy we wszystkich podmiotach tworzących nasze przedsiębiorstwo.”

„Bardzo cieszy nas również możliwość korzystania z zalet platformy Azure, takich jak bezpieczeństwo i niezawodność, dzięki czemu będziemy mogli poświęcić więcej czasu na planowanie rozwoju biznesowego” — stwierdził Josh Warren. „System firmy IFS w połączeniu z platformą Microsoft Azure stanowi silną podstawę naszej ekspansji na rynku Stanów Zjednoczonych i globalnie”.

„Rozwiązania firmy IFS są tak projektowane, aby w elastyczny sposób zapewniać firmom możliwość poszerzania działalności zgodnie z ich potrzebami”
— powiedział Patrick Zirnhelt, wiceprezes ds. zarządzania majątkiem i usługami serwisowymi w IFS North America. „Cieszymy się, że firmie Associa tak skutecznie udało się wykorzystać potencjał rozwiązania IFS Zarządzanie serwisem w terenie”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *