Rynek

Zero Waste i pomoc wychowankom Domu Dziecka w Miechowie

Firma technologiczna Diverse CG, przekazała wychowankom Domu Dziecka w Miechowie dwie ciężarówki mebli, które wyposażą ich pokoje. To kolejna akcja pomocowa warszawskiej spółki skierowana dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych przy Centrum Administracyjnym do Obsługi Placówek Socjalizacyjnych im. J. Korczaka w Miechowie. Rokrocznie organizowana przez Diverse CG pomoc odbywa się w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Zero Waste i pomoc wychowankom Domu Dziecka w Miechowie

Jak wskazują przedstawiciele firmy, przygotowania do akcji trwały około miesiąca. Po stronie Diverse CG koordynacją dostawy zajmował się Kamil Klimczak, Back Office & Purchase Leader Diverse CG. „Zorganizowaliśmy wśród naszych pracowników zespół wolontariuszy i samodzielnie rozkręciliśmy oraz przygotowaliśmy do transportu 149 sztuk mebli” – powiedział Kamil Klimczak. „Do Miechowa trafiło: 8 krzeseł biurowych, 4 bujane fotele, 5 okrągłych stołów, 5 szafek, 4 stoły konferencyjne, 55 krzeseł konferencyjnych, 38 biurek i 30 szafek podbiurkowych. To była ciężka, ale bardzo satysfakcjonująca praca” – dodał.

W Miechowie przebywa obecnie 36 wychowanków w dwóch placówkach. Są to dzieci i młodzież w wieku od 4 do 22 lat, którzy całkowicie lub częściowo pozbawieni są opieki rodzicielskiej. „Cieszymy się z pomocy i jesteśmy wdzięczni za ten piękny gest” – zapewniła Dorota Daszkiewicz, dyrektor CAPS. „Szczególnie teraz, w dobie pandemii, kiedy wszyscy mają poważniejsze problemy na głowie, niesienie pomocy placówkom takim jak nasze nie jest priorytetem. Potrzeby jednak nie znikają. Szczególnie cieszymy się z biurek i wierzymy, że nauka, nawet ta zdalna, będzie teraz bardziej przyjemna i efektywna”.

Firma Diverse CG co roku organizuje dla dzieci z Miechowa upominki świąteczne oraz wspiera samą organizację świąt Bożego Narodzenia. „W tym roku oprócz standardowej, świątecznej pomocy, postanowiliśmy przekazać meble pochodzące z naszego stołecznego biura. Jesteśmy w trakcie przeprowadzki do nowej siedziby, którą wyposażyliśmy w nieco odmiennym stylu. Stąd część mebli przetapicerowaliśmy. Zamiast wyrzucać pozostałe meble skontaktowaliśmy się z dyrekcją z Miechowa i zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem przekazaliśmy asortyment. To prawie nowe meble, dobrej jakości, którym dajemy drugie życie zgodnie z naszą polityką zrównoważonego rozwoju, którą realizujemy w Diverse CG i zasadą Zero Waste stosowaną w naszych praktykach” – powiedział Andrzej Nowicki, Managing Director Diverse CG.

Jak zapewniają przedstawiciele Diverse CG, firma od samego początku swojego istnienia podejmuje wiele działań, których fundamentami są troska o środowisko naturalne oraz pracowników. Poza takimi akcjami jak wspomniane dostarczenie mebli, przedstawiciele spółki zajmują się także recyklingiem sprzętu, proekologiczną edukacją czy dążeniem do zmian nawyków pracowników. Przykładem może być projekt „LESS PLASTIC BY DCG”, czyli rezygnacja z zakupu wody w plastikowych butelkach, a co za tym idzie, ograniczenie emisji plastikowych odpadów, segregacja śmieci i utylizacja odpadów niebezpiecznych, redukcja wydruków dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów oraz obniżenie zużycia energii elektrycznej.

W nadchodzących latach Diverse CG, firma zajmująca się profesjonalnym doradztwem i usługami w obszarze IT, deklaruje kontynuację podobnej polityki zrównoważonego rozwoju.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *