BranżaRynek

Zintegrowany system ERP pomocny w funkcjonowaniu pekińskiego metra

System oparty na oprogramowaniu IFS Applications umożliwił całościowo wspiera zarządzanie aktywami oraz wyposażeniem odpowiedzialnej za zarządzanie pekińskim metrem firmy Beijing Metro Network. Wykorzystanie rozwiązania dostarczonego przez firmę IFS pozwoliło zoptymalizować szereg procesów, w tym planowanie napraw i remontów oraz zarządzanie zapasami części zamiennych. Oprogramowanie wspiera też podejmowanie bieżących decyzji administracyjnych, co przekłada się na poprawę efektywności operacyjnej.

Zintegrowany system ERP pomocny w funkcjonowaniu pekińskiego metra

Jedna z największych spółek zarządzających siecią metra w Chinach optymalizuje zarządzanie zasobami dzięki systemowi IFS Applications
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Beijing Metro Network Administration (Beijing Metro Network), jedna z największych państwowych spółek zajmujących się zarządzaniem siecią metra w Chinach i nadzorem nad nią, wdrożyła system IFS Applications™ do kompleksowego zarządzania cyklem życia majątku w celu optymalizacji swoich aktywów.

W związku z realizacją strategii integracji transportu w regionach Pekin-Tianjin-Hebei, Pekin wkrótce zapoczątkuje erę zintegrowanej kolei dużych prędkości, międzymiastowej, podmiejskiej i podziemnej. Jako rządowe centrum dowodzenia transportem kolejowym Pekinu, Beijing Metro Network stanie w obliczu coraz bardziej rygorystycznych wymogów dotyczących inteligentnego zarządzania. W celu dostosowania się do tego epokowego wyzwania, przy jednoczesnym podniesieniu poziomu efektywności zarządzania i bezpieczeństwa operacyjnego, spółka Beijing Metro Network zdecydowała się stworzyć pełną platformę zarządzania cyklem życia majątku, która wesprze jej coraz bardziej skomplikowane środowisko.

W wyniku kompleksowego procesu selekcji firmie IFS przyznano kontrakt na dostawę kompletnego rozwiązania z zakresu zarządzania cyklem życia majątku. Spółka Beijing Metro Network wybrała firmę IFS z uwagi na jej udokumentowane doświadczenie w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań klientom z chińskiej branży przewozów kolejowych, w tym Shanghai Metro, Wuhan Metro, Nanjing Metro, Chengdu Metro i Beijing Metro AFC. Kolejnym ważnym czynnikiem była platforma IFS do inteligentnego zarządzania, która integruje podstawowe procesy biznesowe, takie jak zarządzanie projektami, zarządzanie dokumentacją i zarządzanie majątkiem na jednej platformie, zawierającej takie narzędzia, jak IoT i EOI, które ułatwiają spółce Beijing Metro Network podejmowanie decyzji i poprawiają efektywność operacyjną.

Przeczytaj również
Citrix: Pandemia przyśpieszyła cyfrową transformację i migrację do pracy zdalnej

Po pomyślnym zakończeniu wdrożenia Beijing Metro Network wykorzystuje obecnie system IFS Applications do zarządzania wszystkimi swoimi aktywami i całym wyposażeniem. Dzięki zebraniu i przeanalizowaniu danych wygenerowanych w procesach, takich jak remonty, zaopatrzenie zarządzanie magazynem Beijing Metro Network może bardziej terminowo realizować naprawy i remonty aktywów, poprawić ich wykorzystanie oraz ograniczyć ryzyko operacyjne. Integracja danych uprościła również zaopatrzenie w części zamienne i pozwoliła firmie zoptymalizować poziom jej zapasów. Te udoskonalenia zdecydowanie zwiększyły obroty magazynu i zredukowały koszty zapasów.

„IFS bardzo dobrze rozumie naszą branżę i wysoce zaawansowaną filozofię zarządzania” – powiedział pan Li, kierownik projektu w Beijing Metro Network. „Dzięki swojemu wiodącemu w branży rozwiązaniu IFS zapewnia nam wgląd w stan zasobów firmy w czasie rzeczywistym, co pomaga nam podejmować świadome decyzje. IFS Applications to intuicyjne i efektywne rozwiązanie, które zwiększa możliwości użytkowników dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi. Jego zaawansowana funkcje znacznie podniosły naszą efektywność operacyjną, znormalizowały podstawowe procesy biznesowe i pomogły nam osiągnąć wiodącą w branży pozycję w dziedzinie zarządzania majątkiem”.

Peter Bornschein, dyrektor generalny IFS w Chinach, dodał: „Cieszymy się, że spółka Beijing Metro Network wdrożyła system IFS Applications jako swoją platformę zarządzania majątkiem. Zawsze zależało nam przede wszystkim na tym, by umożliwić naszym klientom optymalizację wydajności w całym łańcuchu wartości. Dzięki systemowi IFS Applications spółka Beijing Metro Network skorzysta ze wzorcowej funkcjonalności zapewnionej przez intuicyjny i elegancki interfejs użytkownika”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *