Informacje prasowe

Zintegrowany system ERP zamiast rozwiązań wyspowych w spółce wodociągowej

Brytyjska spółka Portsmouth Water wdroży system IFS Applications. Oprogramowanie zastąpi wykorzystywane dotąd, niezintegrowane systemy biznesowe. Pozwoli też ograniczyć rosnące dotąd koszty utrzymania infrastruktury IT, ułatwi zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa i koordynację zadań 240 pracowników terenowych, a także pozwoli sprostać zaostrzonym wymaganiom w zakresie raportowania działalności.

Zintegrowany system ERP zamiast rozwiązań wyspowych w spółce wodociągowej

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Portsmouth Water — przedsiębiorstwo wodociągowe dla miejscowości Portsmouth i okolic — wdraża system IFS Applications™ 8 jako nowe rozwiązanie ERP. Inicjatywa ma na celu uzyskanie lepszego wglądu w zasoby firmy, wsparcie pracowników w terenie oraz zapewnienie jeszcze wyższego standardu obsługi klienta.

Firma Portsmouth Water powstała w roku 1857. Przedsiębiorstwo zajmuje się dostarczaniem wody na liczącym 868 km² obszarze na terenie dystryktów South East Hampshire i West Sussex. Firma zapewnia wysokiej jakości wodę dla ponad 660 000 lokalnych mieszkańców, a także dostarcza ją do obiektów przemysłowych, wojskowych i komercyjnych.

System IFS Applications 8 zastąpi szereg niezintegrowanych aplikacji zainstalowanych na serwerze firmy, którego koszty utrzymania oraz obsługa były dla firmy coraz bardziej uciążliwe. Instytucja rządowa Ofwat zajmująca się gospodarką wodną zaostrzyła również wymogi związane z raportowaniem dotyczące działalności dostawców usług komunalnych. Z tego powodu firma Portsmouth Water również planowała wprowadzić bardziej rygorystyczne procedury w tej kwestii. Integracja różnych aspektów w ramach systemu IFS Applications zapewni lepszy wgląd w majątek firmy i ułatwi zarządzanie nim. Pozwoli również uzyskać większą spójność w procesach raportowania oraz usprawni przepływ informacji w przedsiębiorstwie.

Zakończenie wdrożenia systemu jest planowane na koniec 2015 roku. Obecnie system funkcjonuje w dziale zaopatrzenia firmy, gdzie jest wykorzystywany do zarządzania zleceniami dla pracowników mobilnych i majątkiem przedsiębiorstwa, w tym również zaopatrzeniem i zarządzaniem magazynami. Następna faza implementacji obejmuje dział dystrybucji i inwestycji i dotyczy zarządzania infrastrukturą obiektów liniowych, integracji z systemem informacji geograficznej (GIS), obsługi dodatkowych zleceń pracy mobilnej oraz wdrożenia rozwiązania do zarządzania projektami i kontraktami podzlecanymi.

Moduły ERP będą zintegrowane z rozwiązaniami mobilnymi firmy IFS, dzięki czemu 240 techników pracujących w terenie oraz podwykonawców będzie mogło zdalnie uzyskać dostęp do systemu. Firma IFS obecnie współpracuje z Portsmouth Water w celu wdrożenia technologii GIS. Dzięki niej pracownicy w terenie będą mogli sprawdzić lokalizację i stan majątku przedsiębiorstwa na mapach wyświetlanych na urządzeniach mobilnych.

Rod Porteous, Dyrektor ds. technicznych w Portsmouth Water, stwierdził: „Nowe rozwiązanie firmy IFS jest najbardziej wszechstronnym wśród znanych nam systemów ERP. Jego wdrożenie pozwoli nam zapewnić lepszą obsługę klientów oraz umocnić pozycję rynkową, biorąc pod uwagę coraz większą konkurencję i zaostrzające się wymogi Ofwat”.
„Nasza firma ma długą tradycję zapewniania usług najwyższej jakości. Jest dla nas bardzo ważne, aby proces implementacji systemu nie utrudniał codziennej pracy”
— dodaje. „Firma IFS w bardzo zaangażowany sposób współpracowała z nami, dzięki czemu udało się uniknąć poważniejszych zakłóceń działalności. W obliczu wysokiej skuteczności prac wdrożeniowych zdecydowaliśmy się poszerzyć zakładany plan o dodatkowe fazy”.

Paul Massey, dyrektor zarządzający w IFS Europe West skomentował: „Zauważamy, że dla firm z sektora użyteczności publicznej coraz ważniejsze są sposoby usprawnienia działalności w obliczu rosnących wymogów związanych z przepisami. W przypadku firmy Portsmouth Water położyliśmy duży nacisk na współpracę w procesie implementacji. W jej wyniku przedsiębiorstwo będzie mogło korzystać z wszechstronnego rozwiązania odpowiednio dostosowanego do branżowych potrzeb. Cieszymy się również na myśl o dalszej współpracy w trakcie kolejnej fazy wdrożenia”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *