PracaRynek

120 staży o różnych specjalizacjach czeka na studentów

Od 1 marca br. studenci wszystkich rodzajów studiów i absolwenci do 30. roku życia mogą zgłaszać się do Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. Do wyboru mają blisko 120 staży w ponad 50 firmach z 15 miast o różnych specjalizacjach, w tym IT. Wszyscy stażyści otrzymają wynagrodzenie – od 4500 do 7500 zł za miesiąc.

120 staży o różnych specjalizacjach czeka na studentów

Organizowany przez Polską Radę Biznesu ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach i branżach to największa tego typu inicjatywa w Polsce. W jednym miejscu oferty płatnych praktyk mogą znaleźć wszyscy ci, którzy myślą choćby o przyszłości w branży IT – staże oferowane w takich specjalizacjach jak: cyberbezpieczeństwo, help desk, UX czy analiza danych.

Pozostałe obszary to: finanse, HR, prawo, marketing, PR media i reklama, strategia biznesowa, logistyka, inżynierowia, e-commerce, sprzedaż, zakupy (procurment) oraz szereg obszarów w branżach kreatywnych, m.in. zarządzanie współpracą z influencerami.

W 21. edycji Programu najlepsze krajowe i międzynarodowe spółki oferują staże w 15 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Krakowie Poznaniu, Przemyślu, Rzeszowie, Sopocie, Warszawie czy Wrocławiu. W niektórych firmach przewidziana jest także praca zdalna lub hybrydowa.

Większość staży odbywa się w czasie wakacji, jednak pracodawcy podchodzą elastycznie do ustalania terminów, biorąc pod uwagę preferencje uczestników. Niektóre z praktyk mają rozpocząć się już w marcu.

Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 4500 zł do nawet 7500 zł za miesiąc stażu. Większość staży jest dla osób bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Inne wymagają już wcześniejszych praktyk na koncie.

Co ciekawe, w 2023 roku co trzeci uczestnik Programu Kariera kontynuował współpracę z firmą, w której odbył wakacyjny staż.

Program Kariera oferuje uczestnikom więcej niż tylko możliwość poznania zawodu czy danej firmy. Uczestnicy zyskują holistyczne spojrzenie na biznes. Coraz więcej firm zapewnia młodym ludziom możliwość bezpośredniej pracy z doświadczonymi osobami zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem. Stażyści mogą liczyć na indywidualną opiekę i dobrze zaplanowany harmonogram praktyk. Jakość staży weryfikowana jest w corocznym badaniu satysfakcji realizowanym przez zewnętrzną firmę – sami uczestnicy oceniają firmę, która ich zatrudniała.

“Powtarzam to od lat i powtórzę raz jeszcze: czasy kserowania czy parzenia kawy na stażach dawno minęły! To praca, w której osoby rozpoczynające karierę mają zdobyć umiejętności, poznać swoje mocne strony oraz mieć szansę podejmować odpowiedzialne działania i, niekiedy, mają prawo popełniać błędy. To jak trening pilota: musi wiedzieć, jak i dokąd lecieć oraz sprawdzić się w różnych sytuacjach w kontrolowanych warunkach. Jeśli jako pracodawcy wesprzemy młodą osobę, wówczas nasza firma wzleci jeszcze wyżej” – komentuje Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca i szef Programu Kariera.

Staże dostępne są na programkariera.pl

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *