Branża ITRynek

15 polskich firm technologicznych wśród 1000. najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie

Financial Times 1000 Europe’s Fastest Growing Companies to coroczny ranking wyróżniający 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie. W tegorocznej edycji doceniono aż 15 polskich organizacji z branży technologicznej. W 6. edycji rankingu uwzględniono firmy, które odnotowały największą dynamikę wzrostu przychodów w latach 2017-2020, a ich minimalny przychód wyniósł co najmniej 100 tys. euro w 2017 r. oraz minimum 1,5 mln euro w 2020 roku.

15 polskich firm technologicznych wśród 1000. najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie

Synerise

Polską czołówkę liderów nowych technologii otwiera Synerise (globalnie na 70. pozycji). Synerise to założona w lipcu 2013 roku przez Jarosława Królewskiego jedna z najbardziej zaawansowanych spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data, nagrodzona licznymi, prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi i krajowymi. Start-up stawia na merytokrację i idealistyczne podejście do deep tech. Oferują oparty na użytkowaniu dostęp do platformy, na której organizacje mogą przechowywać bez ograniczeń heterogeniczne dane i przetwarzać je w czasie rzeczywistym. Pomagają w tym gotowe produkty wzbogacone o sztuczną inteligencję z łatwą automatyzacją, które rozwiązują codzienne wyzwania i przyspieszają rozwój.

Spyrosoft

127. miejsce na świecie, a 2. wśród polskich firm technologicznych zajął Spyrosoft. Firma zajmuje się inżynierią oprogramowania, dostarczając rozwiązania szyte na miarę. Zapewnia klientom wysokiej jakości oprogramowanie i produkty cyfrowe w takich obszarach, jak: motoryzacja, przemysł 4.0, opieka zdrowotna. Jako jedni z nielicznych oferują całościowe rozwiązania – łączą kompetencje embedded i enterprise, wdrażając rozwiązania end-to-end: od systemów wbudowanych po aplikacje w chmurze.

ITDS Polska

3 miejsce należy do ITDS Polska (176 na świecie). ITDS Polska to firma technologiczna będąca liderem sektora IT, która specjalizuje się w branży Finance & eCommerce. Obecnie współpracuje z blisko 80% największych firm z branży finansowej w Polsce. Firma została wyróżniona już po raz drugi z rzędu.

VirtusLab

382. miejsce w rankingu i 4. w Polsce z branży technologicznej należy do VirtusLab. Przedsiębiorstwo przeprowadza transformacje cyfrowe dla światowych liderów branży, modernizując ich systemy. Poprawiają efektywność zespołów inżynierów oprogramowania w celu optymalizacji wyników biznesowych. Oferują: systemy reaktywne, usługi natywne dla chmury, rozwój frontendu.

Startup Development House

5. miejsce i 399 globalnie zajął Startup Development House, który jest partnerem technologicznym pomagającym startupom oraz średnim i dużym firmom w tworzeniu i wdrażaniu strategii rozwoju przy użyciu startupowych metod. Zespół developerów, designerów, product managerów i testerów pomaga digitalizować procesy, opracować nowe funkcjonalności dla istniejących produktów oraz wspiera dział Innowacji i Rozwoju w tworzeniu nowych rozwiązań.

Kolejne miejsca należą do: RTB House (453 miejsce na świecie), Netguru (493), Noctuai (518), AppUnite (586), Predica (593), Brainhub (697), ITFS (778), TenderHut Group (826), CShark (864), Seargin (920),

Ogółem 1. miejsce w rankingu Financial Times 1000 Europe’s Fastest Growing Companies zajęła fińska firma Swappie zajmująca się sprzedażą profesjonalnie odnowionych iPhone’ów. Pełny ranking jest dostępny pod adresem: https://www.ft.com/ft1000-2022.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *