BiznesRynek

W 2014 roku Microsoft zainwestował w Polsce pół miliarda złotych

W 2014 roku, poprzez liczne programy wsparcia Microsoft zainwestował w Polsce równowartość 478 milionów złotych. Wsparcie pozwoliło m.in. na stworzenie nowych miejsc pracy oraz wzmocnienie kompetencji nauczycieli. Przy zaangażowaniu firmy Microsoft powstało też 4 tys. miejsc pracy.

W 2014 roku Microsoft zainwestował w Polsce pół miliarda złotych

Z oficjalnych informacji wynika, że sektor edukacji jest największym beneficjentem ubiegłorocznych inwestycji firmy Microsoft w Polsce. Na rzecz unowocześnienia polskiego szkolnictwa Microsoft przekazał oprogramowanie oraz prawa do usług warte na rynku komercyjnym 297 milionów złotych. Dodatkowo, zrealizowano szkolenia z zakresu zastosowania nowych technologii w nauczaniu dla 2 tys. nauczycieli. Z udostępnionych przez Microsoft materiałów edukacyjnych skorzystało 38 tys. uczniów. W ramach współpracy z lokalnymi władzami Microsoft realizuje projekt “Szkoły w Chmurze”. Modelowe placówki korzystają z najnowszych rozwiązań edukacyjnych. Mają też stanowić centrum kompetencyjne dla innych szkół z danego regionu. Docelowo współpraca z lokalnymi władzami ma służyć stworzeniu jednolitego systemu zarządzania edukacją w Polsce. Jako pierwsza w kraju tytuł Szkoły w Chmurze uzyskała Szkoła Podstawowa nr 3 w podwarszawskich Ząbkach. Microsoft angażuje się również w promowanie innowacyjnego nauczania za sprawą nagradzania placówek wykorzystujących nowe technologie w przekazywaniu wiedzy oraz nauczycieli, promujących innowacje wśród młodzieży.

W zeszłym roku wsparcie otrzymało ponad 1,9 tys. projektów. Wsparte przez firmę Microsoft startupy przyczyniły się do powstania ponad 4 tys. miejsc pracy.

“Przekazujemy bezpłatnie granty technologiczne, oprogramowanie oraz usługi, organizujemy warsztaty, seminaria i inne formy dzielenia się wiedzą po to, aby każdy, kto z nich skorzysta, mógł osiągnąć realne korzyści w dalszym rozwoju osobistym i biznesowym” – mówi Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft. Z kolei wsparcie dla studentów jest realizowane w ramach programu DreamSpark. W zeszłym roku w ramach tej inicjatywy polscy studenci pobrali licencje o łącznej wartości 61 milionów złotych. Microsoft blisko współpracuje z 47 największymi uczelniami technicznymi w Polsce. W ramach współpracy na wsparcie kół naukowych, a także programów praktyk i staży przeznaczono w zeszłym roku ok. 400 tys. zł.

Przeczytaj również
Nexera uzyskała wsparcie EBI na rozwój szybkiego internetu na słabiej zaludnionych obszarach Polski

Przedstawiciele firmy Microsoft podkreślają, że w rozwój polskiej branży IT oraz startupów zainwestowano w 2014 roku kwotę rzędu 105 mln zł. W zeszłym roku wsparcie otrzymało ponad 1,9 tys. projektów. Wsparte przez firmę Microsoft startupy przyczyniły się do powstania ponad 4 tys. miejsc pracy. Poza dostarczaniem wsparcia technologicznego Microsoft zapewnia początkującym przedsiębiorcom wsparcie doradcze i pomoc pozyskaniu finansowania. W ciągu ostatnich 6 miesięcy 2014 roku przy zaangażowaniu firmy Microsoft polskie startupy pozyskały wsparcie o łącznej wysokości przekraczającej milion złotych. Dodatkowe 15 milionów złotych, w postaci grantów i aplikacji, Microsoft przekazał polskim organizacjom pożytku publicznego.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *