InfrastrukturaCIOPolecane tematy

4 powody, dla których klienci wybierają macierz Huawei All-Flash OceanStor Dorado

Advertorial

Wraz z rozwojem i popularyzacją technologii SSD zmienia się zarówno podejście, jak i oczekiwania klientów odnośnie wydajnego przechowywania danych. Producenci systemów pamięci masowej chcąc odpowiedzieć na te potrzeby tworzą coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Wśród liderów rynku IT w tym obszarze jest Huawei, którego macierz All-Flash Dorado sprosta najwyższym wymaganiom.

4 powody, dla których klienci wybierają macierz Huawei All-Flash OceanStor Dorado

4 powody, dla których klienci wybierają macierz Huawei All-Flash OceanStor Dorado

1. Wydajność i czas reakcji

Przewaga technologii SSD – nad tradycyjną talerzową HDD – wynika przede wszystkim z jej wydajności oraz czasu reakcji, które każdy z nas jest w stanie odczuć korzystając z nowego laptopa wyposażonego w dysk SSD. Wśród innych zalet można wymienić niższy pobór energii – nawet do 70% mniej. W połączeniu z malejącymi cenami SSD powstał nowy trend w firmowych centrach danych.

Wiodący producenci zaczęli proponować swoim klientom macierze All-Flash, które były tylko i wyłącznie swoistym akceleratorem infrastruktury bez żadnych dodatkowych funkcjonalności. Następnie macierze hybrydowe, czyli obsługujące dyski SSD oraz HDD, zostały zoptymalizowane pod SSD i oferowane jako wersja All-Flash. Kolejnym krokiem było zaprojektowanie oraz wyprodukowanie macierzy z zupełnie nową architekturą, z myślą tylko i wyłącznie o SSD. Celem tego było dostarczenie klientom technologii o niezwykłej wydajności, krótkim czasie reakcji oraz dodatkowych, zaawansowanych funkcjonalnościach. Taką macierzą jest właśnie Huawei OceanStor Dorado.

Macierz OceanStor Dorado jest obecnie najszybszą macierzą na świecie i może pochwalić się rekordowymi 7 mln IOPS, czyli operacjami wejścia/wyjścia w czasie jednej sekundy. Jest to wynik, który prawdopodobnie przez długi czas nie zostanie pobity. Wiąże się to z faktem, że rozwiązania firmy Huawei, ze względu na swoją innowacyjność, już teraz zajmują aż cztery z pięciu pierwszych miejsc w niezależnym teście wydajnościowym Storage Performance Council. Warto także podkreślić, że macierz Dorado zapewnia stabilną wydajność przez wiele lat, nawet podczas wysokiego obciążenia systemu.

Przeczytaj również
Nmap – skanowanie sieci

2. Niezawodność

Kolejny argument przemawiający za Dorado to niezawodność. Dzięki dyskom SSD własnej produkcji, w których zaimplementowano wiele technologii zwiększających ich bezawaryjność, wirtualizacyjnej technologii RAID2.0+, która równoważy obciążenie całego systemu i kilkunastokrotnie skraca czas odbudowy danych, tolerancji na jednoczesną awarię trzech dysków bez utraty danych, możliwości budowy systemu wysokiej dostępności Active-Active, połączonego z Centrum Disaster Recovery klienci mogą zapewnić najwyższą dostępność swoich usług na poziomie 99,9999%.

3. Efektywność

Inwestując w tak zaawansowane rozwiązanie klienci oczekują również oszczędności w trakcie okresu użytkowania. Macierz Huawei stosuje deduplikację oraz kompresję w locie, co powoduje, że może ona efektywnie pomieścić znacznie więcej danych niż surowa przestrzeń. To przekłada się z kolei na mniejsze zużycie energii, oszczędność miejsca w serwerowni oraz niższy koszt jej utrzymania i mniej czynności administracyjnych.

4. Program Flash Ever

Huawei chce być numerem jeden rynku All-Flash. W związku z tym promocje oraz programy firmy kompleksowo koncentrują się na tej technologii. Klienci Huawei w Polsce mogą między innymi skorzystać już z benefitów programu Flash Ever, który składa się z trzech elementów:
• gwarancji efektywnej przestrzeni,
• gwarancji wymiany kontrolerów na nowszą wersję po jej wdrożeniu,
• narzędzia do zdalnego monitorowania urządzenia, przewidywania trendów dotyczących zasobów oraz automatyzacji wielu procesów.

Konrad Tutak, Product Manager w Huawei Polska

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.