InfrastrukturaCIOPolecane tematy

4 powody, dla których klienci wybierają macierz Huawei All-Flash OceanStor Dorado

Advertorial

Wraz z rozwojem i popularyzacją technologii SSD zmienia się zarówno podejście, jak i oczekiwania klientów odnośnie wydajnego przechowywania danych. Producenci systemów pamięci masowej chcąc odpowiedzieć na te potrzeby tworzą coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Wśród liderów rynku IT w tym obszarze jest Huawei, którego macierz All-Flash Dorado sprosta najwyższym wymaganiom.

4 powody, dla których klienci wybierają macierz Huawei All-Flash OceanStor Dorado

4 powody, dla których klienci wybierają macierz Huawei All-Flash OceanStor Dorado

1. Wydajność i czas reakcji

Przewaga technologii SSD – nad tradycyjną talerzową HDD – wynika przede wszystkim z jej wydajności oraz czasu reakcji, które każdy z nas jest w stanie odczuć korzystając z nowego laptopa wyposażonego w dysk SSD. Wśród innych zalet można wymienić niższy pobór energii – nawet do 70% mniej. W połączeniu z malejącymi cenami SSD powstał nowy trend w firmowych centrach danych.

Wiodący producenci zaczęli proponować swoim klientom macierze All-Flash, które były tylko i wyłącznie swoistym akceleratorem infrastruktury bez żadnych dodatkowych funkcjonalności. Następnie macierze hybrydowe, czyli obsługujące dyski SSD oraz HDD, zostały zoptymalizowane pod SSD i oferowane jako wersja All-Flash. Kolejnym krokiem było zaprojektowanie oraz wyprodukowanie macierzy z zupełnie nową architekturą, z myślą tylko i wyłącznie o SSD. Celem tego było dostarczenie klientom technologii o niezwykłej wydajności, krótkim czasie reakcji oraz dodatkowych, zaawansowanych funkcjonalnościach. Taką macierzą jest właśnie Huawei OceanStor Dorado.

Macierz OceanStor Dorado jest obecnie najszybszą macierzą na świecie i może pochwalić się rekordowymi 7 mln IOPS, czyli operacjami wejścia/wyjścia w czasie jednej sekundy. Jest to wynik, który prawdopodobnie przez długi czas nie zostanie pobity. Wiąże się to z faktem, że rozwiązania firmy Huawei, ze względu na swoją innowacyjność, już teraz zajmują aż cztery z pięciu pierwszych miejsc w niezależnym teście wydajnościowym Storage Performance Council. Warto także podkreślić, że macierz Dorado zapewnia stabilną wydajność przez wiele lat, nawet podczas wysokiego obciążenia systemu.

2. Niezawodność

Kolejny argument przemawiający za Dorado to niezawodność. Dzięki dyskom SSD własnej produkcji, w których zaimplementowano wiele technologii zwiększających ich bezawaryjność, wirtualizacyjnej technologii RAID2.0+, która równoważy obciążenie całego systemu i kilkunastokrotnie skraca czas odbudowy danych, tolerancji na jednoczesną awarię trzech dysków bez utraty danych, możliwości budowy systemu wysokiej dostępności Active-Active, połączonego z Centrum Disaster Recovery klienci mogą zapewnić najwyższą dostępność swoich usług na poziomie 99,9999%.

3. Efektywność

Inwestując w tak zaawansowane rozwiązanie klienci oczekują również oszczędności w trakcie okresu użytkowania. Macierz Huawei stosuje deduplikację oraz kompresję w locie, co powoduje, że może ona efektywnie pomieścić znacznie więcej danych niż surowa przestrzeń. To przekłada się z kolei na mniejsze zużycie energii, oszczędność miejsca w serwerowni oraz niższy koszt jej utrzymania i mniej czynności administracyjnych.

4. Program Flash Ever

Huawei chce być numerem jeden rynku All-Flash. W związku z tym promocje oraz programy firmy kompleksowo koncentrują się na tej technologii. Klienci Huawei w Polsce mogą między innymi skorzystać już z benefitów programu Flash Ever, który składa się z trzech elementów:
• gwarancji efektywnej przestrzeni,
• gwarancji wymiany kontrolerów na nowszą wersję po jej wdrożeniu,
• narzędzia do zdalnego monitorowania urządzenia, przewidywania trendów dotyczących zasobów oraz automatyzacji wielu procesów.

Konrad Tutak, Product Manager w Huawei Polska

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *