Rynek

7,16 mld zł przychodów Play za 2020 rok

Grupa iliad opublikowała wyniki finansowe za rok 2020 uwzględniające wyniki osiągnięte przez Play. I tak, w badanym okresie, operator osiągnął przychody w wysokości 7,16 mld zł, co oznacza wzrost o 1,7% r/r. Jednocześnie przychody z usług wzrosły o 4,9%, na co wpływ miał wzrost ARPU z usług telefonii komórkowej równoważący spadek przychodów ze sprzedaży towarów, z powodu pandemii Covid-19 oraz kilkutygodniowego zamknięcia sklepów – informują przedstawiciele Play.
7,16 mld zł przychodów Play za 2020 rokJak wynika z opublikowanego sprawozdania, całkowita liczba raportowanych klientów mobilnych Play wzrosła do 15,4 mln (+1% r/r), a ta dotycząca aktywnych klientów mobilnych zwiększyła się o 0,3 mln do 12,2 mln (+2,5% r/r), z czego liczba aktywnych klientów kontraktowych (z wyłączeniem technicznych kart SIM oraz kart M2M) przyrosła o 0,1 mln, do 8,4 mln. Natomiast baza aktywnych klientów usług przedpłaconych wzrosła o 5,6% do 3,8 mln – głównie w wyniku przejęcia Virgin Mobile Polska.

Z kolei liczba klientów usługi telewizyjnej Play NOW TV BOX odnotowała wzrost o 268% r/r, do 118 tys. Natomiast liczba użytkowników internetu stacjonarnego zwiększyła się do 7 tys.

W badanym okresie wynik EBITDAaL Play wzrósł o 6,3% do 2,4 mld zł. Jak tłumaczą przedstawiciele operatora, przyrost ten wynika ze wzrostu marży brutto i jest częściowo kompensowany przez wyższe koszty sieci, wynikające z uruchomienia nowych stacji bazowych.

W rozwój sieci firma Play zainwestowała w 2020 roku 806 mln zł, czego wynikiem jest 8 800 stacji bazowych na koniec badanego okresu.

Przeczytaj również
Kyndryl to marka firmy, która powstanie na bazie działu usług zarządzania infrastrukturą IBM

„Rok 2020 był otwarciem nowego rozdziału dla Play. Grupa iliad stała się naszym nowym właścicielem, czyniąc Play częścią jednej z największych grup telekomunikacyjnych w Europie. Był to także kolejny rok skutecznego realizowania naszej strategii budowania silnego, cyfrowego lidera rynku usług mobilnych dla odbiorców indywidualnych, rodzin oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Przekroczyliśmy założone cele, a osiągnięte wyniki pokazują odporność naszej organizacji w bezprecedensowym 2020 roku i wskazują na potencjał wzrostu w roku 2021 oraz w latach kolejnych” – podsumował Jean Marc Harion, prezes zarządu Play.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.