Branża ITRynekPolecane tematy

ABC Data przejmuje krakowskiego dystrybutora typu VAD – S4E

ABC Data nabędzie pakiet kontrolny ponad 80% akcji w S4E za maksymalnie 25 mln zł. W wyniku transakcji S4E będzie prowadzić działalność w ramach Grupy Kapitałowej ABC Data, jednak pozostanie osobną spółką. 

ABC Data przejmuje krakowskiego dystrybutora typu VAD – S4E Bartosz Stebnicki, jeden z największych akcjonariuszy S4E i Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data

ABC Data, podpisała dziś (22 sierpnia) umowę inwestycyjną na zakup akcji notowanej na rynku NewConnect krakowskiej spółki S4E. “W związku z tą transakcją zakładamy istotne zwiększanie przychodów ze sprzedaży usług z wartością dodaną, nawet do 1,5 mld zł w 2018 roku. Jestem przekonana, że przejęcie S4E pozytywnie wpłynie też na zwiększanie naszego udziału w krajowym rynku dystrybucji IT” – mówi Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data.

Jak mówią przedstawiciele ABC Data, zakup S4E to kluczowe w tym roku przejęcie w krajowej branży IT i potwierdzenie silnej pozycji ABC Data jako lidera dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce i regionie CEE. ABC Data kontroluje już 23% rynku i zapowiada dalsze zwiększanie swojego udziału.

Po realizacji wszystkich założeń umowy ponad 80% akcji w kapitale zakładowym S4E będzie należało do ABC Data. Pozostałe akcje będą w rękach rozproszonego akcjonariatu. Łączna kwota transakcji – uzależniona od realizacji celów biznesowych przez sprzedających i spółkę – wyniesie od 19 do 25 mln zł.

ABC Data, jak zapowiadała w strategii spółki na lata 2016-2018, dynamicznie rozwija portfolio specjalistycznych usług z wartością dodaną VAD (Value Added Distributor). Specjaliści spółki zapewniają partnerom wsparcie w zakresie prowadzonych przez nich projektów związanych m.in. z budową nowoczesnej infrastruktury centrów danych, lokalnych sieci komputerowych, systemów monitoringu czy projektowaniu i wdrażaniu dedykowanych rozwiązań. Na decyzję o przejęciu S4E wpłynął m.in. ogromny potencjał rozwoju obszaru usług z wartością dodaną. W wyniku akwizycji ABC Data zbuduje komplementarne i najszersze portfolio produktów i usług z obszaru VAD w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). “Przejęcie S4E przyspieszy dynamiczny rozwój zarówno obszaru działalności dotyczących usług z wartością dodaną, jak i całej Grupy” – podkreśla Ilona Weiss.

“W związku z tą transakcją zakładamy istotne zwiększanie przychodów ze sprzedaży usług z wartością dodaną, nawet do 1,5 mld zł w 2018 roku. Jestem przekonana, że przejęcie S4E pozytywnie wpłynie też na zwiększanie naszego udziału w krajowym rynku dystrybucji IT. Na decyzję o przejęciu S4E wpłynął m.in. ogromny potencjał rozwoju obszaru usług z wartością dodaną” – mówi Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data.

S4E dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania informatyczne do wszystkich sektorów i przedsiębiorstw. Firma jest partnerem m.in. takich dostawców, jak Huawei i Commvault. Poza dystrybucją urządzeń i oprogramowania światowych marek firma oferuje też szeroki wachlarz usług marketingowych, sprzedażowych, logistycznych i szkoleniowych.

Pozyskanie tak silnego inwestora strategicznego jak ABC Data daje możliwość wymiany know-how i pozwoli nam realizować nasze cele biznesowe z jeszcze większą intensywnością. Jestem przekonany, że mogąc czerpać z doświadczeń i sieci dystrybucyjnej ABC Data istotnie zwiększymy skalę działania w sektorze produktów i usług VAD i zbudujemy najbardziej komplementarną i skalowalną na rynku ofertę w tym obszarze” – komentuje Paweł Piętka, prezes zarządu S4E.

S4E od 15 lat prowadzi działalność biznesową. W roku obrotowym 2015 spółka uzyskała 225,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, 4,1 mln zł zysku na działalności operacyjnej oraz 3,1 mln zł zysku netto. Wyniki S4E będę uwzględniane w wynikach skonsolidowanych Grupy ABC Data od momentu objęcia kontrolnego pakietu akcji, co nastąpi najpóźniej 31 marca 2017 r.

ABC Data od roku intensywnie pracuje nad budowaniem pozycji lidera w regionie CEE i stale zwiększa udział na poszczególnych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Tylko w I półroczu 2016 roku spółka zawarła liczne kontrakty m.in. z Huawei, Acer, Asus i Cisco na Węgrzech oraz z Lenovo, Synology i Benq w Rumunii. ABC Data ma najlepsze w branży kompetencje dystrybucyjne i logistyczne, czego potwierdzeniem jest strategiczne rozmieszczenie centrów logistycznych w Polsce, Rumunii i na Węgrzech.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *