BranżaRynekPolecane tematy

ABC Data przejmuje krakowskiego dystrybutora typu VAD – S4E

ABC Data nabędzie pakiet kontrolny ponad 80% akcji w S4E za maksymalnie 25 mln zł. W wyniku transakcji S4E będzie prowadzić działalność w ramach Grupy Kapitałowej ABC Data, jednak pozostanie osobną spółką. 

ABC Data przejmuje krakowskiego dystrybutora typu VAD – S4E Bartosz Stebnicki, jeden z największych akcjonariuszy S4E i Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data

ABC Data, podpisała dziś (22 sierpnia) umowę inwestycyjną na zakup akcji notowanej na rynku NewConnect krakowskiej spółki S4E. “W związku z tą transakcją zakładamy istotne zwiększanie przychodów ze sprzedaży usług z wartością dodaną, nawet do 1,5 mld zł w 2018 roku. Jestem przekonana, że przejęcie S4E pozytywnie wpłynie też na zwiększanie naszego udziału w krajowym rynku dystrybucji IT” – mówi Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data.

Jak mówią przedstawiciele ABC Data, zakup S4E to kluczowe w tym roku przejęcie w krajowej branży IT i potwierdzenie silnej pozycji ABC Data jako lidera dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce i regionie CEE. ABC Data kontroluje już 23% rynku i zapowiada dalsze zwiększanie swojego udziału.

Po realizacji wszystkich założeń umowy ponad 80% akcji w kapitale zakładowym S4E będzie należało do ABC Data. Pozostałe akcje będą w rękach rozproszonego akcjonariatu. Łączna kwota transakcji – uzależniona od realizacji celów biznesowych przez sprzedających i spółkę – wyniesie od 19 do 25 mln zł.

ABC Data, jak zapowiadała w strategii spółki na lata 2016-2018, dynamicznie rozwija portfolio specjalistycznych usług z wartością dodaną VAD (Value Added Distributor). Specjaliści spółki zapewniają partnerom wsparcie w zakresie prowadzonych przez nich projektów związanych m.in. z budową nowoczesnej infrastruktury centrów danych, lokalnych sieci komputerowych, systemów monitoringu czy projektowaniu i wdrażaniu dedykowanych rozwiązań. Na decyzję o przejęciu S4E wpłynął m.in. ogromny potencjał rozwoju obszaru usług z wartością dodaną. W wyniku akwizycji ABC Data zbuduje komplementarne i najszersze portfolio produktów i usług z obszaru VAD w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). “Przejęcie S4E przyspieszy dynamiczny rozwój zarówno obszaru działalności dotyczących usług z wartością dodaną, jak i całej Grupy” – podkreśla Ilona Weiss.

Przeczytaj również
OVHcloud przejmuje OpenIO

“W związku z tą transakcją zakładamy istotne zwiększanie przychodów ze sprzedaży usług z wartością dodaną, nawet do 1,5 mld zł w 2018 roku. Jestem przekonana, że przejęcie S4E pozytywnie wpłynie też na zwiększanie naszego udziału w krajowym rynku dystrybucji IT. Na decyzję o przejęciu S4E wpłynął m.in. ogromny potencjał rozwoju obszaru usług z wartością dodaną” – mówi Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data.

S4E dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania informatyczne do wszystkich sektorów i przedsiębiorstw. Firma jest partnerem m.in. takich dostawców, jak Huawei i Commvault. Poza dystrybucją urządzeń i oprogramowania światowych marek firma oferuje też szeroki wachlarz usług marketingowych, sprzedażowych, logistycznych i szkoleniowych.

Pozyskanie tak silnego inwestora strategicznego jak ABC Data daje możliwość wymiany know-how i pozwoli nam realizować nasze cele biznesowe z jeszcze większą intensywnością. Jestem przekonany, że mogąc czerpać z doświadczeń i sieci dystrybucyjnej ABC Data istotnie zwiększymy skalę działania w sektorze produktów i usług VAD i zbudujemy najbardziej komplementarną i skalowalną na rynku ofertę w tym obszarze” – komentuje Paweł Piętka, prezes zarządu S4E.

S4E od 15 lat prowadzi działalność biznesową. W roku obrotowym 2015 spółka uzyskała 225,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, 4,1 mln zł zysku na działalności operacyjnej oraz 3,1 mln zł zysku netto. Wyniki S4E będę uwzględniane w wynikach skonsolidowanych Grupy ABC Data od momentu objęcia kontrolnego pakietu akcji, co nastąpi najpóźniej 31 marca 2017 r.

Przeczytaj również
Sophos MSP Connect Flex trafił do oferty S4E

ABC Data od roku intensywnie pracuje nad budowaniem pozycji lidera w regionie CEE i stale zwiększa udział na poszczególnych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Tylko w I półroczu 2016 roku spółka zawarła liczne kontrakty m.in. z Huawei, Acer, Asus i Cisco na Węgrzech oraz z Lenovo, Synology i Benq w Rumunii. ABC Data ma najlepsze w branży kompetencje dystrybucyjne i logistyczne, czego potwierdzeniem jest strategiczne rozmieszczenie centrów logistycznych w Polsce, Rumunii i na Węgrzech.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *