Branża ITRynek

Accenture liderem dostawców usług w chmurze obliczeniowej według IDC MarketScape

Raport IDC MarketSpace uznał Accenture najlepszym dostawcą usług w chmurze obliczeniowej na świecie w 2020 roku. Firma uzyskała najlepszy wynik w kategorii kompetencje i doświadczenie. Accenture ma już ponad 30 tys. zrealizowanych projektów o wartości sięgającej 11 mld dolarów.

Accenture liderem dostawców usług w chmurze obliczeniowej według IDC MarketScape

W raporcie oceniono 14 największych integratorów IT świadczących profesjonalne usługi w chmurze na całym świecie. Wykorzystany przez IDC model IDC MarketScape, dostarcza ilościową i jakościową analizę parametrów, które pozwalają określić pozycję rynkową każdego z dostawców usług chmurowych. Ocena ta opiera się na kompleksowym badaniu i zestawie kryteriów, które determinują sukces wspomnianych dostawców zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej. Zakres analizy obejmował zarówno doradztwo w obszarze IT, jak i integrację systemów – profesjonalne usługi w zakresie planowania, projektowania i budowy zarówno hybrydowych, jak i multichmurowych modeli dostarczania oraz utrzymania usług, informują przedstawiciele dostawcy.

Mocne strony integratora

Jak dowodzą eksperci IDC, atuty Accenture w powyższym obszarze obejmują zarówno innowacyjną strategię oraz konstrukcję rozwiązań, jak i możliwość wykorzystania technologii chmury obliczeniowej u klientów. Wśród mocnych stron integratora dodatkowo wymieniają oni w swym raporcie:

  • Platformy ukierunkowane na aplikacje: Accenture uruchomiło platformę myNav, która pomaga firmom w obniżeniu ryzyka, kosztów i skrócenia czasu potrzebnego do osiągnięcia strategicznych celów biznesowych podczas korzystania z chmury.
  • Innowacje: Firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, jednocześnie skalując i integrując istniejące usługi. Opracowuje również nowe usługi w celu dostosowania ich do preferencji nabywców w obszarze chmur branżowych i horyzontalnych.
  • Wzrost: Od momentu rozpoczęcia działalności w tym obszarze, ok. 12 lat temu, integrator zdobył duże doświadczenie we wdrażaniu usług chmury obliczeniowej dla swoich klientów, z którego korzysta do dziś.

Firma Accenture została dodatkowo wyróżniona wśród dostawców technologii za jakość w dostarczaniu rozwiązań chmurowych.

„Mamy imponujący, liczący globalnie 85 500 osób zespół doświadczonych ekspertów, którzy mają za sobą 30 500 zrealizowanych projektów w chmurze obliczeniowej. Do dyspozycji klientów jest ponad 60 centrów obsługi w 40 krajach, w tym dedykowane centrum obsługi w Polsce. Współpracujemy ze wszystkimi wiodącymi dostawcami rozwiązań chmurowych takimi jak Microsoft, Google oraz AWS. Wyróżnienie ze strony IDC dowodzi, że Accenture jest liderem w dziedzinie usług profesjonalnych w chmurze, a co ważniejsze, pomaga klientom uniknąć niepewności i przyspieszyć wzrost wartości firmy” – komentuje wyniki raportu Mariusz Chudy, Managing Director, Intelligent Cloud & Infrastructure, Accenture.

Wyróżnienia od Microsoft, Google i AWS

Przypomnijmy, że firma Accenture doceniana jest również przez największych dostawców platform chmurowych dla biznesu. I tak, otrzymała międzynarodowe wyróżnienie i tytuł partnera w obszarze cyfryzacji od Microsoft – 2019 Microsoft Digital Transformation Partner of the Year. W ubiegłym roku Google Cloud uznał Accenture partnerem roku w kategorii “Industry Solutions Partner of the Year”, a Amazon Web Services (AWS) jednym z najlepszych partnerów konsultingowych na świecie, przyznając firmie tytuł „Premier Consulting Partner”. Z wszystkimi trzema wspomnianymi dostawcami Accenture utworzyło specjalne grupy, aby wspierać klientów w osiąganiu założonych celów biznesowych oraz przyspieszać tempo ich innowacji.

W Polsce Accenture zatrudnia ponad 2000 wyspecjalizowanych ekspertów zajmujących się transformacjami chmurowymi oraz nowoczesnymi technologiami. Firma jest pionierem wdrożeń technologii chmurowych w obszarze bankowości, wspierała też powstanie sektorowego standardu migracji do chmury publicznej – PolishCloud.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *