Branża ITRynek

Accenture powołuje grupę ekspertów od Google Cloud

Firma Accenture poinformowała o oficjalnej inauguracji Accenture Google Cloud Business Group (AGBG) w Polsce. Wspomniana grupa planuje przekroczyć liczbę 100 certyfikowanych ekspertów Google Cloud Platform (GCP) na przełomie I i II półrocza 2021 roku, tworząc tym samym jeden z największych zespołów ekspertów GCP w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto, do 2023 roku, firma zainwestuje globalnie 3 miliardy dolarów w przyspieszenie transformacji chmurowych klientów oraz rozwój kompetencji w tym obszarze – to w ramach inicjatywy Accenture Cloud First.

Accenture powołuje grupę ekspertów od Google Cloud

Nowa grupa, przy udziale specjalistów z obu firm, początkowo koncentrować się będzie na zmianach technologicznych w organizacjach i dostarczaniu inteligentnych rozwiązań, które pozwolą na szybkie osiąganie korzyści biznesowych.  Accenture Google Cloud Business Group zrealizowała już kilkanaście wdrożeń dla klientów z branż takich jak telekomunikacja, finanse, ubezpieczenia czy retail. Przeprowadziła m.in. pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej wdrożenie opartej na chmurze platformy Anthos Google Cloud dla UPC Polska.

“Warto wspomnieć również o inwestycji w fabrykę migracji do chmury, zespole odpowiedzialnym za wdrożenia SAP w chmurze jak również usługach z zakresu zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji” – mówi Paweł Kaczmarek, szef Accenture Google Cloud Business Group w Polsce. “Jestem przekonany, że najbliższe lata będą dla rynku usług chmurowych czasem dynamicznego wzrostu – w Polsce w najbliższej perspektywie może on osiągnąć wartość nawet kilku miliardów złotych. Dlatego też planujemy systematycznie powiększać nasz zespół i jednocześnie nieustannie rozwijać się w tym obszarze, żeby dotrzymywać kroku najbardziej aktualnym technologiom chmurowym. Zakładamy wzrost w tempie minimum 50 proc. rok do roku” – dodaje.

Przypomnijmy, że Accenture zatrudnia ponad 5000 ekspertów w obszarze Google Cloud i ponad 2250 certyfikowanych specjalistów Google na całym świecie.

“Jako Accenture stawiamy na rozwój usług chmurowych i umacniamy swoją pozycję w tym obszarze, o czym świadczy inicjatywa taka jak Accenture Cloud First, w ramach której do 2023 roku globalnie zainwestujemy 3 miliardy dolarów w przyspieszenie transformacji chmurowych naszych klientów oraz rozwój kompetencji w tym obszarze. Accenture Google Cloud Business Group jest częścią tej inicjatywy” – podsumowuje Mariusz Chudy, szef Accenture Cloud First w Polsce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *