Branża ITPracaRynek

Accenture zwiększy w Polsce zatrudnienie w obszarze usług SAP

Accenture w Polsce pełni coraz ważniejszą rolę w globalnych strukturach. Częścią strategii jest wzmocnienie biznesowej aktywności w zakresie rozwiązań SAP HANA w Polsce. Temu celowi służyć ma między innymi niedawno ogłoszone zwiększenie zatrudnienia w tym obszarze o ok. 30% ze 170 osób.

Accenture zwiększy w Polsce zatrudnienie w obszarze usług SAP

Na całym świecie zatrudniamy ponad 46 tys. pracowników dedykowanych technologiom SAP. W Polsce na razie jest ponad 170 osób, ale zespół ten będziemy rozwijać szybciej niż na innych rynkach. W bieżącym roku obrotowym – 2015/2016 – zespół powiększył się o ponad 20%, a w kolejnym roku – 2016/2017 – planujemy wzrost o 30%” – mówi Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce. Oznacza to wzrost ze 170 do ok. 220 osób. “Nasi pracownicy zyskują możliwość bardzo ciekawej ścieżki kariery i pracy przy największych projektach w kraju i na świecie. Bardzo zależy nam na podnoszeniu ich kompetencji. W tym celu przygotowaliśmy specjalny program edukacyjny Accenture SAP BootCamp, który ma ułatwić osobom zaczynającym przygodę z SAP zapoznanie się z rozwiązaniami SAP i podejściem do projektów realizowanych przez Accenture” – dodaje Jacek Borek.

Polska praktyka Accenture, budowana od ponad 20 lat, jest jednym z najważniejszych partnerów SAP w Polsce i całym regionie CEE. Jak mówią przedstawiciele firmy, kompetencje polskiego zespołu doceniły największe firmy z Polski, ale też globalne koncerny dla których Polski zespół Accenture niejednokrotnie odpowiada za realizację programów transformacyjnych w centralnej i wschodniej Europie. Accenture jest też jednym z najważniejszych partnerów firmy SAP w całym regionie Europy Środkowowschodniej, w tym Polsce. Kompetencje polskiego zespołu doceniły największe firmy z Polski (PKO BP, PGE), ale też globalne koncerny (Arcelor Mittal), dla których polski zespół Accenture niejednokrotnie odpowiada za realizację programów transformacyjnych w centralnej i wschodniej Europie.

Accenture ocenia, że perspektywy rozwoju rynku usług SAP w Polsce są bardzo dobre. Najwięcej pracy jest w sektorach: produkcyjnym, handlowym, usługowym i telekomunikacyjnym. Potencjał wzrostu istnieje w bankowości i w sektorze publicznym. Względnie nowym segmentem są rozwiązania oferowane w modelu as-a-service (np. Successfactors), gdzie Accenture spodziewa się znaczących wzrostów. Według ostrożnych szacunków rynek usług SAP w Polsce jest wart ponad 1 mld zł.

Realizowane przez Accenture lokalnie wdrożenia zdobywają międzynarodowe uznanie np. wyróżnienie SAP Quality Award dla PKO Banku Polskiego w 2015 za skuteczne i szybkie wdrożenie systemu ERP Human Capital Management. Z kolei PGE Polska Grupa Energetyczna została uhonorowana prestiżową, złotą nagrodą SAP Quality Award w 2014 roku w kategorii Business Transformation dla Europy Środkowo-Wschodniej.

Accenture ocenia, że perspektywy rozwoju rynku usług SAP w Polsce są bardzo dobre. Najwięcej pracy jest w sektorach: produkcyjnym, handlowym, usługowym i telekomunikacyjnym. Potencjał wzrostu istnieje w bankowości i w sektorze publicznym. Względnie nowym segmentem są rozwiązania oferowane w modelu as-a-service (np. Successfactors), gdzie Accenture spodziewa się znaczących wzrostów. Według ostrożnych szacunków rynek usług SAP w Polsce jest wart ponad 1 mld PLN.

Łączymy wiedzę branżową oraz szeroką gamę rozwiązań. Wykorzystujemy zarówno technologie tradycyjne jak i najnowsze rozwiązania, takie jak SAP S/4 HANA. Wdrażamy zintegrowane modele biznesowe łączące systemy transakcyjne z narzędziami analitycznymi, rozwiązaniami mobilnymi oraz automatyzacją przetwarzania” – wskazuje Radosław Urbańczyk, Senior Manager Accenture SAP Products practice w Polsce. “Dzięki dostępowi do globalnej sieci ekspertów realizujemy, poza szeroko zakrojonymi programami transformacyjnymi, również mniejsze, innowacyjne rozwiązania dostosowane do potrzeb lokalnych firm. Od bardzo wczesnego etapu prac dokładamy starań aby klientom zapewnić szybką pomoc i skutecznie wdrażać rozwiązania oparte na oprogramowaniu SAP” – dodaje.

Accenture otrzymało niedawno tytuł lidera w raporcie „IDC MarketScape”, który stanowi ocenę światowych dostawców wdrożeń ekosystemu usług SAP za rok 2016 (IDC MarketScape Worldwide SAP Implementation Services Ecosystem 2016 Vendor Assessment). Badanie „IDC MarketScape” jest jakościową oceną wystawioną przez klientów i analityków rynku usług wdrożeniowych SAP przy wykorzystaniu modelu IDC MarketScape w 2016 r. Jak wynika z raportu -który objął 13 największych integratorów SAP – Accenture oferuje pełen wachlarz usług od doradztwa i konsultingu procesowego do pełnej oferty as-a-service. Accenture zostało docenione za swoją strategię High Velocity Enterprise – ciągłe inwestycje w innowacje, budowę nowych kompetencji i rozwiązań umożliwiających szybką transformację klientów z wykorzystaniem SAP Business Suite 4 SAP HANA.

Raport IDC MarketScape po raz kolejny wskazuje Accenture jako lidera światowych wdrożeń usług SAP. Jest to potwierdzenie sukcesu naszej strategii centralnych inwestycji w innowacje, które są efektywnie przenoszone na rynki lokalne. Posiadając 17 własnych Centr Innowacji SAP jesteśmy w stanie na dużą skalę zwiększać szybkość rozwoju i realizacji rozwiązań funkcjonalnych i branżowych. Pozwala to tworzyć realną wartość biznesową dla naszych klientów. Jednym z najnowszych działań lokalnych jest wdrożenie SAP S/4HANA w ArcelorMittal Poland”  – podsumowuje Jacek Borek.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *