Zmiany kadrowe

Adam Dubiel odpowie za strategię technologiczną firmy XTB

Menedżer, który przez ostatnie 10 lat pracował w Allegro, z początkiem września br. dołączył do globalnego fintechu, obejmując w nim stanowisko Chief Product & Technology Officera. W XTB odpowiedzialny jest za rozwój produktu i technologii oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, także związanych z AI.

Adam Dubiel odpowie za strategię technologiczną firmy XTB

Jedną z przewag konkurencyjnych XTB jest rozwój autorskiej technologii i platform inwestycyjnych. Dlatego też Dział Technologii jest w tej firmie jednym z kluczowych i stanowi już ok. 40% całego zatrudnienia w XTB. Od września 2023 roku zarządza nim Adam Dubiel, który objął stanowisko Chief Product & Technology Officera.

“XTB stawia na rozwój własnej technologii i wprowadzanie innowacyjnych produktów inwestycyjnych dostępnych dla każdego z poziomu aplikacji mobilnej. To dla mnie bardzo inspirująca wizja i chcę być jej częścią. Wierzę, że dzięki połączeniu ambicji XTB, umiejętności zespołu oraz mojego doświadczenia, staniemy się liderem nie tylko pod względem kompleksowej oferty inwestycyjnej, ale także liderem technologicznym w sektorze inwestycyjnym” – skomentował Adam Dubiel.

W XTB kieruje zespołem ponad 400 specjalistów i specjalistek z dziedziny inżynierii oprogramowania i zarządzania infrastrukturą IT, zarządzania produktem, UX, analizy danych oraz Data Science.

Przypomnijmy, że XTB to jeden z najpopularniejszych brokerów inwestycyjnych na świecie. Grupa rozwija swoją działalność na 13 rynkach w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz Azji. Niedawno zatrudnienie przekroczyło liczbę 1000 pracowników globalnie, a zysk operacyjny netto spółki tylko w 2022 roku przekroczył 766 mln zł.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *