Zmiany kadrowe

Adam Sawicki z Netii do T-Mobile Polska

Z początkiem czerwca 2015 roku Adam Sawicki obejmie stanowisko prezesa zarządu T-Mobile Polska. Zastąpi Zachariasa Piperidisa. Jednocześnie, z końcem marca br. Adam Sawicki odejdzie z kierownictwa firmy Netia.

Adam Sawicki z Netii do T-Mobile Polska

Adam Sawicki, jako prezes zarządu polskiego oddziału firmy T-Mobile będzie podlegał Claudii Nemat, Członka Zarządu Deutsche Telekom, odpowiedzialnej za Europę i Technologię. Na stanowisku zastąpi Zachariasa Piperidisa, Członka Zarządu ds. Operacyjnych w Grupie OTE w Grecji, który funkcję prezesa zarządu T-Mobile Polska pełni tymczasowo od listopada 2014 roku.

Stawiane przed nowym prezesem zarządu T-Mobile Polska zadania dotyczą m.in. integracji z firmą GTS. „Jestem przekonana, że Adam Sawicki, który stanie na czele T-Mobile Polska, to właściwy człowiek do zmierzenia się z polskim rynkiem i branżą telekomunikacyjną. Jego rozległe międzynarodowe doświadczenie w obszarach dla klientów biznesowych i indywidualnych oraz na stanowisku Prezesa GTS Central Europe, wesprze integrację z GTS, który ostatnio pozyskaliśmy oraz idealnie wpisuje się w projekt „Lead in Business” – kluczowy element strategii DT” – podkreśla Claudia Nemat.

Adam Sawicki został prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Netii w czerwcu 2014 roku. Na stanowisku prezesa zarządu zastąpił Mirosława Godlewskiego. Bezpośrednio przed objęciem stanowiska prezesa zarządu firmy Netia Adam Sawicki prowadził niezależną działalność doradczą. Wcześniej kierował działalnością GTS Central Europe oraz spółki Ruch Internet. We wcześniejszych latach piastował również wysokie stanowiska kierownicze w spółkach grupy Telia m.in. w krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji oraz w Polsce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *