Zmiany kadrowe

Adam Sekula nowym dyrektorem Departamentu Informatyki w Totalizatorze Sportowym

Nowe stanowisko objął z początkiem lipca br.

Adam Sekula nowym dyrektorem Departamentu Informatyki w Totalizatorze Sportowym

Z branżą IT Adam Sekuła związany jest od roku 2001. Początkowo w sektorze finansowym, m.in. jako CIO w Inteligo Financial Services, a następnie dyrektor Pionu Telekomunikacji w PKO Banku Polskim.

Następnie był dyrektorem Departamentu Infrastruktury i aplikacji IT w Polskim Funduszu Rozwoju, a wraz z powołaniem Operatora Chmury Krajowej, pełnił tam funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar transformacji.

Totalizator Sportowy jeszcze dekadę temu koncentrował się wyłącznie na tradycyjnym biznesie loteryjnym. W ostatnich latach stworzył także m.in. fundusz typu Corporate Venture Capital. W 2020 roku pod szyldem ffVC Tech & Gaming powered by Totalizator Sportowy firma – wraz z partnerami – rozpoczęła inwestycje w spółki technologiczne.

Totalizator Sportowy zainteresowany jest przede wszystkim startup’ami z branż takich jak gaming, Big Data, AI, cyberbezpieczeństwo, robotyka, FinTech czy RegTech. W efekcie, od niedawna jedna ze spółek portfelowych firmy – estoński startup z sektora FinTech Montonio – obsługuje część płatności online w internetowym kasynie, którego właścicielem jest właśnie Totalizator Sportowy.

W tym roku firma rozpoczęła także duży projekt wdrożenia systemu klasy ERP RISE with SAP, Projekt potrwa co najmniej 2 lata. Totalizator Sportowy wdroży także rozwiązania usprawniające i optymalizujące procesy HR, zarządzania magazynem centralnym, zakupowe oraz analityczne (łącznie 17 modułów SAP). ​Większość z nich będzie działać w chmurze prywatnej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *