Zmiany kadrowe

Agnieszka Jankowska rozwinie usługi CBRE w sektorze Data Center

Jak wynika z badania CBRE „Global Data Center Investor Sentiment Survey” –  prawie 95% firm planuje zwiększyć zaangażowanie kapitałowe w sektorze centrów danych. Odpowiadając na to zapotrzebowanie firma powołała do nowej roli Agnieszkę Jankowską, która będzie odpowiedzialna za rozwój tej części biznesu.

Agnieszka Jankowska rozwinie usługi CBRE w sektorze Data Center

Agnieszka Jankowska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej. Rynkiem nieruchomości zajmuje się od 16 lat. W 2010 roku dołączyła do zespołu CBRE obejmując stanowisko w dziale Portfolio Management, a w 2014 roku została szefową tego zespołu oraz Market Unit Leaderem na region Europy Środkowo-Wschodniej. W trakcie swojej kariery w CBRE przez ostatnie 1,5 roku była także odpowiedzialna za doradztwo klientom w procesach sprzedaży i kupna gruntów inwestycyjnych, rozwijając tę usługę. Od lutego br. Agnieszka zajmuje się rozwojem usług doradczych CBRE w obszarze Data Center, wspierając jednocześnie zespół inwestycyjny w tematach związanych z pozyskiwaniem gruntów pod nowe projekty.

“Europejski rynek centrów danych odnotowuje duże zainteresowanie inwestorów i deweloperów już od drugiej połowy 2021 r. Najpierw było ono widoczne w Wielkiej Brytanii, Holandii czy krajach skandynawskich, a obecnie coraz bardziej zaczyna skupiać się także na krajach naszego regionu. A Polska ma duży potencjał do dynamicznego rozwoju sektora centrów danych” – skomentowała Agnieszka Jankowska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *