Rynek

Alior Bank z nagrodą w konkursie The Innovators 2023

W kategorii „World’s Best Financial Innovation Labs 2023” nagrodzony został Departament Innowacji i Partnerstw FinTech Alior Banku. Kapituła tegorocznej edycji konkursu The Innovators – organizowanego przez redakcję “Global Finance” – po raz szósty wyróżniła we wspomnianej kategorii najlepsze światowe praktyki w zakresie kreowania zmiany i prowadzenia tzw. laboratoriów innowacji w instytucjach finansowych. 

Alior Bank z nagrodą w konkursie The Innovators 2023

Jak się okazuje, analizowano m.in. wkład w kreowanie trendów technologicznych w dziedzinie bankowości i finansów, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, rozwiązań chmurowych i blockchain.

“Lab Alior Banku to zgrany zespół kompetentnych i zaangażowanych w tworzenie innowacji osób. Codziennie monitorujemy trendy, współpracujemy z fintechami, projektujemy nowe rozwiązania i badamy je wspólnie z klientami. Dzięki temu, że cała organizacja nastawiona jest na rozwijanie innowacji, wiele konceptów udaje się wdrożyć i udostępnić naszym klientom. Jest to więc tak naprawdę nagroda dla wszystkich pracowników Alior Banku” – skomentowała Kamila Wincenciak, dyrektor Departamentu Innowacji i Partnerstw FinTech, Alior Bank.

Alior Bank prowadzi również program akceleracyjny RBL_START, który funkcjonuje już od 6 lat, głównie w obszarze FinTech. W ramach akceleratora, startupy opracowują autorskie projekty technologiczne pod okiem ekspertów. Najlepsze z nich zyskują szansę wprowadzenia do oferty Alior Banku. Taką drogę wdrożenia przeszła między innymi usługa Moje Rachunki, zaprojektowana przez startup BillTech. Został on szczególnie wyróżniony przez radę konkursu The Innovators, która doceniła możliwość agregowania w jednym miejscu wszystkich faktur i opłacanie ich zbiorczo przez jedno kliknięcie.

Na uwagę kapituły zasłużył również Alior Pay, czyli pierwszy w Polsce produkt bankowy, który umożliwia odroczenie płatności i rozłożenie jej na raty. Spłata zobowiązania pobierana jest automatycznie z konta osobistego klienta po 30 dniach od odroczenia. W przypadku, gdy na koncie nie ma wymaganych środków, kwota automatycznie rozkładana jest na 11 rat.

“Jednym z elementów, które pozwalają nam efektywnie współpracować z FinTechami przy wdrażaniu rozwiązań ułatwiających klientom codzienne zarządzanie finansami, jest zaangażowanie naszych ekspertów i menedżerów oraz dobra współpraca z jednostkami biznesowymi w banku. Jesteśmy w procesie ciągłego naboru i obecnie aktywnie poszukujemy rozwiązań z takich obszarów jak e-commerce, inkluzowość, ESG oraz cyfryzacja. Zapraszamy innowacyjne firmy mogące pochwalić się co najmniej MVP swojego rozwiązania do aplikowania na stronie naszego akceleratora” – podsumował Michał Kempa, dyrektor Działu FinTech i Technologii eCommerce, Alior Bank.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *