Branża ITRynek

AMD zainwestuje 135 mln USD w europejski ośrodek badawczo-rozwojowy

Zapowiadana inwestycja pozwoli na rozbudowę ośrodka inżynieryjnego AMD w Irlandii. Planowane jest m.in. uruchomienie strategicznych projektów badawczo-rozwojowych na rzecz następnej generacji układów logicznych zoptymalizowanych pod kątem obsługi sztucznej inteligencji, a także zastosowania w centrach danych, sieciach oraz w ramach infrastruktury 6G.

AMD zainwestuje 135 mln USD w europejski ośrodek badawczo-rozwojowy
Źródło: AMD

Plany zakładają wzmocnienie, istniejącego od niemal 30 lat, centrum rozwojowego AMD w Irlandii. Wedle zapowiedzi, za sprawą ogłoszonej niedawno inwestycji pracę w lokalnych strukturach AMD znajdzie niemal 300 osób, w tym wysoce wykwalifikowanych inżynierów i naukowców oraz szerokie grono fachowców biznesowych. Co ważne, inwestycja będzie zrealizowana przy zaangażowaniu irlandzkiego rządu.

W ramach inwestycji uruchomione zostaną nowe inicjatywy rozwojowe mające na celu wzmocnienie innowacji w obszarach kluczowych m.in. dla rozwoju technologii przetwarzania. Mowa tu m.in. o projektach związanych z obsługą obciążeń typowych dla sztucznej inteligencji, a także rozwiązań dla centrów danych i sektora telekomunikacji. “Nasze zespoły badawczo-rozwojowe w Irlandii będą projektować innowacyjne, wysokowydajne i adaptacyjne układy obliczeniowe, pozwalające przyspieszyć rozwój centrów danych, sieci, technologii komunikacji 6G oraz rozwiązań wbudowanych” – podkreśla Ruth Cotter, wiceprezes ds. marketingu, komunikacji i zasobów ludzkich w firmie AMD.

Warto dodać, że irlandzki ośrodek rozwojowy AMD powstał w 1994 roku, jako centrum inżynieryjne firmy Xilinx, która od 2022 roku stanowi część AMD. Był to wówczas pierwszy oddział badawczo-rozwojowy Xilinx poza USA. Dziś jest to jeden z największych ośrodków rozwoju firmy AMD.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *