Branża ITRynek

AMD zwiększa udziały w rynku procesorów

Instytut Mercury Research odnotował, że w III kwartale 2023 wzrósł udział AMD w rynku procesorów do serwerów, notebooków i komputerów stacjonarnych. W ciągu roku producent ten zyskał odpowiednio w każdym z nich 5,8, 5,3 oraz 3,8%, co odpowiadało wzrostowi kolejno o 1,7, 4,1 i 5,1% dla przychodów, według szacunków AMD.

AMD zwiększa udziały w rynku procesorów

Przedstawiciele AMD potwierdzają duże zapotrzebowanie na procesory AMD EPYC 3 i 4 generacji – w trakcie ogłoszenia ostatnich wyników finansowych odnotowano ponad 50% wzrost przychodów ze sprzedaży 4 generacji AMD EPYC w porównaniu z poprzednim kwartałem. Jest to m.in. wynikiem wdrożeń firm w tzw. hiperskali, które służą zarówno do realizowania wewnętrznych zadań, jak i do tworzenia publicznych instancji. W efekcie w porównaniu do poprzedniego kwartału AMD zyskało 4,7% udziałów w rynku procesorów serwerowych.

Z kolei na rynku procesorów do laptopów udział AMD wzrósł o 2,9% w tym samym okresie, co znajduje odzwierciedlenie w ponad 50 różnych modelach urządzeń z wbudowanym w wybrane procesory Ryzen 7000 podsystemem Ryzen AI. Poziom zatowarowania na rynku komputerów także uległ normalizacji, a popyt powrócił do sezonowych trendów.

Poniżej tabela opracowana przez AMD na bazie Mercury Research:

AMD zwiększa udziały w rynku procesorów

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *