BiznesStrefa IFSWdrożeniaRynek

Amerykańska firma zaopatrzeniowa wdraża narzędzia IFS do zarządzania serwisem w terenie

Wyspecjalizowana w usługach zaopatrzenia oraz integracji systemów dla handlu detalicznego firma Macro Integration Services wdroży oferowane przez IFS oprogramowanie do zarządzania serwisem. Rozwiązanie ma pomóc w realizacji planów rozszerzenia prowadzonej integracji usług handlu detalicznego i oferowania usług z wartością dodaną, takich jak roczne kontrakty serwisowe i zarządzanie gwarancjami.

Amerykańska firma zaopatrzeniowa wdraża narzędzia IFS do zarządzania serwisem w terenie

Firma Macro oferuje usługi z zakresu zaopatrzenia, integracji systemów i wdrożeń w wielu placówkach handlowych. Strategicznym obszarem rozwoju firmy jest wsparcie i obsługa techniczna punktów sprzedaży (POS), kiosków, płatności, systemów digital signage, sprzętu wideo i urządzeń przenośnych. Do tej pory firma pracowała głównie w oparciu o zdefiniowane projekty i naprawy reaktywne. Rozwiązanie IFS Zarządzanie Serwisem w Terenie zapewni firmie funkcjonalność z zakresu zarządzania stanem magazynowym, kontraktami i gwarancjami oraz możliwość zarządzania podwykonawcami, co przełoży się na możliwość oferowania klientom rocznych kontraktów serwisowych. Dzięki rozwiązaniu IFS klienci firmy Macro zyskają informacje o szacowanych kosztach obsługi technicznej ich systemów oraz możliwość zawierania umów o jakości świadczenia usług (SLA) z zakresu usuwania problemów.
Wybierając rozwiązanie Zarządzanie Serwisem w Terenie, firma Macro zyskuje:

• Zaawansowane narzędzia z zakresu rocznej obsługi technicznej i zawierania umów serwisowych, które w połączeniu z innymi strategicznymi działaniami firmy znacznie zwiększą jej możliwości serwisowe.
• Podniesienie jakości obsługi klientów zaowocuje możliwością oferowania im spójnego poziomu świadczonych usług serwisowych po przewidywalnej cenie, a portal internetowy zapewni wgląd w stan sprzętu, dane o projekcie i wydajność firmy Micro w odniesieniu do ustaleń zawartych w umowach SLA.
• Krótsze czasy reakcji i skuteczniejsze działania dzięki zaawansowanej logistyce magazynowej. Większość zapasów firmy Macro stanowi własność klientów i może być zlokalizowana w firmie Macro (w magazynie spedycyjnym), u klienta albo w pojeździe serwisowym technika. Części różnią się od siebie na poziomie poszczególnych klientów, a każdy z nich może dodatkowo korzystać z wielu unikatowych systemów, co jeszcze bardziej zwiększa złożoność logistyki magazynowej.
• Zaawansowaną funkcjonalność z zakresu zarządzania gwarancjami umożliwi firmie Macro śledzenie objętego gwarancją producenta sprzętu klientów i obsługę wymian gwarancyjnych oraz reklamacji.
• Zaawansowane narzędzia do zarządzania podwykonawcami obejmujące dodatkowo raportowanie zgodności z umowami SLA oraz monitorowanie i raportowanie w zakresie poziomu obsługi klienta.

Przeczytaj również
Firma Western Digital zaprezentowała nowe rozwiązania NVMe SSD oraz NVMe-oF

„Nasi klienci oczekują nie tylko bardziej proaktywnych usług serwisowych w możliwej do oszacowania cenie, ale również pełnego wglądu w działanie warsztatów. Nasze działania utrzymują ich operatywność i produktywność” — mówi Terry Morgan, prezes firmy Macro Integration Services. „Nasza inwestycja w rozwiązanie IFS Zarządzanie Serwisem w Terenie stanowi centralną część naszej strategii mającej na celu pogłębianie relacji z klientami i zwiększanie naszych możliwości serwisowych w celu pozyskiwania nowych klientów”.

Katherine James, wiceprezes ds. sprzedaży w IFS North America, dodaje: „Coraz więcej naszych klientów wdraża oprogramowanie do zarządzania serwisem w terenie nie tylko w celu redukcji kosztów organizacji serwisu, ale również po to, by zwiększać przepustowość i móc stosować nowe modele biznesowe przekładające się na większe przychody i zyski. Takie podejście wymaga wdrożenia oprogramowania do zarządzania serwisem w terenie w sposób przekraczający podstawową funkcjonalność, umożliwiając organizacjom pełnienie w relacji z klientem funkcji partnera strategicznego, a nie tylko dostawcy. Właśnie z tego powodu firma Macro zdecydowała się wdrożyć nasze oprogramowanie. Nie możemy się już doczekać, aż staniemy się częścią jej agresywnej strategii wzrostowej”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *