Branża ITCyberbezpieczeństwoRynekPolecane tematy

Amerykański dostawca usług bezpieczeństwa IT planuje dynamiczny rozwój w Polsce

W przyszłym roku w Warszawie ma zostać uruchomione centrum danych firmy Netskope. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja amerykańskiego dostawcy usług cyberbezpieczeństwa w naszym regionie. Równolegle rozwijane będą lokalne struktury oraz sieć partnerów Netskope w Polsce.

Amerykański dostawca usług bezpieczeństwa IT planuje dynamiczny rozwój w Polsce
Źródło: Netskope

Wedle oficjalnych zapowiedzi, lokalne centrum danych firmy Netskope zapewni infrastrukturę niezbędną do realizacji usług dla klientów z Polski i regionu. Lokalna infrastruktura Netskope będzie wykorzystywana m.in. na potrzeby usług wspierających bezpieczne i scentralizowane uwierzytelnianie użytkowników korzystających z różnego rodzaju zasobów IT. Warszawskie centrum danych zapewni bowiem możliwość przetwarzania danych uwierzytelniających bezpośrednio na terenie Polski, co pozwoli na zagwarantowanie zgodności z obowiązującymi w niektórych branżach regulacjami. Co ważne, firma Netskope oferuje już usługi przy zapewnieniu przetwarzania danych wyłącznie na terenie UE.

Jest to o tyle istotne, że amerykański dostawca specjalizuje się w rozwiązaniach cyberbezpieczeństwa, w tym technologiach Secure Access Service Edge (SASE). Oferuje m.in. platformę zapewniającą bezpieczne uwierzytelnianie oraz kompleksową kontrolę dostępu do danych przechowywanych i przetwarzanych w całym środowisku IT. Platforma Netskope działania niezależnie od rodzaju używanej aplikacji, lokalizacji użytkownika oraz używanego urządzenia końcowego. Zapewnia bezpieczeństwo dostępu i danych do środowisk opartych na infrastrukturze lokalnej, modelu prywatnej chmury obliczeniowej, a także wykorzystujących zasoby oferowane w modelu publicznej chmury obliczeniowej lub multi-cloud. Zdaniem przedstawicieli producenta, platforma Netskope dobrze wpisuje się również w potrzeby towarzyszące upowszechnieniu pracy zdalnej i hybrydowej.

“Z naszych badań wynika, że pracownicy średniej wielkości przedsiębiorstwa używają ponad 2,4 tys. aplikacji chmurowych. Większość, bo aż 95% takich rozwiązań nie podlega kontroli zespołów IT i danej organizacji” – mówi Xavier Duyck, wiceprezes firmy Netskope ds. sprzedaży na region północnej i wschodniej Europy oraz regionu DACH. Według niego, przytoczone dane wskazują na ogromną skalę zjawiska braku kontroli nad aplikacjami wykorzystywanymi w celach biznesowych. Obrazują też skalę wyzwań towarzyszących konieczności zapewnienia kontroli oraz bezpieczeństwa przetwarzania danych. “Nasze rozwiązania pozwalają firmom i instytucjom zabezpieczyć dane, gdziekolwiek jest to potrzebne, ale jednocześnie wspierają produktywność i rozwój organizacji. Oznacza to zabezpieczenie dostępu zarówno z urządzeń firmowych, jak i osobistych, identyfikowanie i zabezpieczanie korzystania z chmury prywatnej i publicznej, a także sieci, prywatnych centrów danych, a nawet punktów końcowych i urządzeń używanych w ramach Internetu rzeczy” – podkreśla Xavier Duyck.

Na polskim rynku oferta Netskope będzie skierowana do organizacji z sektora komercyjnego, a także instytucji administracji centralnej i samorządowej. “Polska to dynamicznie rozwijający się kraj, dlatego chcemy wspierać polski rynek, oferując nasze usługi przedsiębiorstwom, ale także państwowym i samorządowym instytucjom. Dzięki naszemu nowemu warszawskiemu centrum danych, będziemy również mogli zapewnić polskim klientom możliwość przetwarzania danych w lokalnym centrum krajowym. W obrębie Unii Europejskiej i poza jej granicami takie usługi są już dostępne i gwarantowane” – dodaje Xavier Duyck.

Na stanowisko szefa dyrektora sprzedaży Netskope na region Europy Środkowo-Wschodniej powołany został Michał Borowiecki, który wcześniej był odpowiedzialny m.in. budowę i rozwój kanału partnerskiego oraz sprzedaż na Europę Wschodnią w koncernie FireEye. W przeszłości Michał Borowiecki pełnił także funkcję dyrektora generalnego sektora publicznego w firmie Computerland (obecnie Sygnity). „Coraz więcej Polaków pracuje hybrydowo, jednocześnie z domu oraz biura, korzystając z urządzeń firmowych jak i prywatnych, a także z prywatnych i publicznych usług w chmurze. Tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a w wirtualnym świecie jesteśmy coraz częściej świadkami licznych ataków między innymi cyberprzestępców, w tym wyspecjalizowanych grup sponsorowanych także przez państwa i różne organizacje komercyjne. Rozwiązania Netskope chronią firmy, ich pracowników a także wrażliwe dane” – podkreśla Michał Borowiecki, dyrektor regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią. “Obecnie jesteśmy w trakcie budowania lokalnej sieci partnerów, która będzie wspierać polskie firmy i instytucje w zakresie cyberbezpieczeństwa” – dodaje.

W skali świata Netskope zatrudnia 2,5 tys. osób i posiada 60 centrów danych. Z jej rozwiązań korzysta ponad 2 tys. firm z całego świata, w tym koncerny, takie jak Yamaha, Silicon Valley Bank, Levis, czy Juniper Networks. Netskope obsługuje m.in. największe światowe banki, dostawców usług opieki zdrowotnej, a także 2 z 3 największych światowych firm telekomunikacyjnych a także 2 z 4 największych firm z sektora sprzedaży detalicznej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *