Branża ITRynek

Amerykański dostawca usług IT przejmuje ITMAGINATION

Warszawska spółka ITMAGINATION staje się częścią firmy Virtusa. Transakcja ma pozwolić na wzmocnienie pozycji Virtusa w Europie i rozszerzenie możliwości dostarczania w modelu nearshore usług IT związanych m.in. z inicjatywami cyfrowej transformacji biznesu.

Amerykański dostawca usług IT przejmuje ITMAGINATION

Zdaniem przedstawicieli amerykańskiej spółki przejęcie ITMAGINATION znacząco wzmacnia możliwości Virtusa w zakresie oferowania zaawansowanych usług typu nearshore w Polsce. Mowa tu m.in. o usługach wspierających cyfrową transformację organizacji z Polski i regionu. Włączenie ITMAGINATION do globalnych struktur Virtusa ma również pozwolić na osiągnięcie synergii w kilku obszarach – od wiedzy domenowej Virtusa po silną kulturę inżynierską warszawskiej spółki.

“Głęboka wiedza techniczna i bogate doświadczenie zespołu ITMAGINATION w dostarczaniu transformacyjnych rozwiązań cyfrowych doskonale wpisują się w naszą wizję, polegającą na umożliwieniu firmom rozwoju w erze cyfrowej. Razem będziemy lepiej przygotowani do zaspokajania zmieniających się potrzeb naszych klientów i napędzania innowacji na dużą skalę” – podkreśla Santosh Thomas, dyrektor generalny firmy Virtusa.

Co ważne, założona w 2008 roku firma ITMAGINATION wyspecjalizowała się m.in. w usługach konsultingu technologicznego skupionych na innowacjach dotykających projektów transformacji cyfrowej, także w oparciu o usługi oferowane w modelu chmury obliczeniowej, zaawansowaną analizę danych czy sztuczną inteligencję. Na przestrzeni przeszło 15 lat działalności zespół warszawskiej spółki zrealizował projekty dla niemal 300 organizacji z całego świata.

“Połączenie sił z Virtusa stanowi dla ITMAGINATION ekscytującą okazję do wzmocnienia naszego wpływu, zasięgu i realizacji naszej misji przyspieszenia innowacji. Wspólnie wykorzystamy nasze mocne strony i różne obszary wiedzy, aby zapewnić klientom jeszcze większą wartość, pomagając im poruszać się w złożoności cyfrowej transformacji i osiągać ich cele biznesowe” – mówi Dawid Łaziński, współzałożyciel firmy ITMAGINATION.

Założona w 1996 roku firma Virtusa jest globalnym dostawcą usług IT, w szczególności w zakresie usług technologicznych oraz inżynierii cyfrowej dla organizacji z klientów z sektorów, takich jak: usługi finansowe, ochrona zdrowia, telekomunikacja i media, rozrywka oraz przemysł. W skali świata Virtusa zatrudnia obecnie przeszło 35 tys. osób. Od 2021 roku większościowym udziałowcem firmy Virtusa jest fundusz EQT Private Capital Asia.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *