Wdrożenia

Amerykański producent narzędzi tnących wdroży system ERP w modelu chmury obliczeniowej

Firma Simonds International stawia na rozwiązania IFS w ramach projektu transformacji zakładającego usprawnienie nowoczesnych procesów produkcyjnych, a także na potrzeby usprawnienia działań związanych z obsługą klienta. Oprogramowanie IFS zastąpi wykorzystywane wcześniej rozwiązania Infor.

Amerykański producent narzędzi tnących wdroży system ERP w modelu chmury obliczeniowej

Simonds International to najstarszy producent narzędzi tnących w Ameryce Północnej. Firma wdroży system ERP IFS Applications w chmurze do obsługi swojej działalności operacyjnej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Projekt pozwoli firmie Simonds zwiększyć dokładność prognozowania oraz planowania zapasów bezpieczeństwa, zapewnić większą przejrzystość marż w rozbiciu na poszczególne produkty oraz obsługiwać procesy logistyczne w wielu lokalizacjach. Rozwiązanie chmurowe IFS pomoże przedsiębiorstwu zmniejszyć złożoność przez wyeliminowanie konieczności stosowania systemów dodatkowych, jak również modernizację procesów tak, by w mniejszym stopniu zależały od wiedzy poszczególnych pracowników.

W ostatniej fazie oceny IFS pokonał firmę Infor, z której rozwiązań dotychczas korzystał Simonds, oraz firmę Epicor.

„Było dla nas jasne, że IFS rozumie potrzeby naszego złożonego środowiska produkcji i będzie w stanie w ramach jednej platformy spełnić, a nawet przewyższyć, nasze oczekiwania, którym nie sprostało wiele odrębnych systemów dotychczas przez nas używanych” — powiedział Henry Botticello, dyrektor ds. finansowych Simonds International. „Ponadto potrzebowaliśmy międzynarodowej, skalowalnej platformy technologicznej, która zapewniałaby jednolitą widoczność wszystkich ośrodków w celu usprawnienia obsługi klienta. Ergonomia i komfort użytkowania systemu IFS pomogą nam również przyciągnąć i utrzymać utalentowanych pracowników”.

„Klienci tacy jak Simonds nigdy nie bali się podejmować wyzwań” — powiedziała Cindy Jaudon, prezes IFS na region obu Ameryk. „Gdy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nie będziemy w stanie zorganizować naszych warsztatów stacjonarnie, wspólnie znaleźliśmy sposób, by szybko dostosować nasze plany. Dzięki temu mogliśmy przeprowadzić wartościowe sesje, które pozwoliły IFS zrozumieć rzeczywiste wyzwania biznesowe i wskazać obszary, w których należało zapewnić wymierne korzyści. Nasze podejście umożliwiło nam również zaproponowanie najlepszego możliwego modelu wdrożenia nowego zestawu rozwiązań”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *