Zmiany kadrowe

Arkadiusz Ruciński nowym Chief Digital Officer w CCC

Doświadczony w obszarach e-commerce, IT oraz omnichannel w sektorze mody menedżer, pokieruje w CCC dalszym rozwojem połączonych obszarów: sprzedaży cyfrowej oraz technologii – poinformowali przedstawiciele Grupy.

Arkadiusz Ruciński nowym Chief Digital Officer w CCC

Arkadiusz Ruciński od stycznia 2022 pełnił w CCC rolę dyrektora zarządzającego ds. Sprzedaży Cyfrowej, odpowiadając za sprzedaż cyfrową w kanale CCC i HalfPrice oraz nadzór biznesowy nad DeeZee.

“Sprawne łączenie nowych technologii i biznesu decyduje o przewadze konkurencyjnej w branży retail, stąd traktuję nową rolę w Grupie CCC jako duże wyróżnienie i wyzwanie. Wdrażane innowacyjne rozwiązania cyfrowe stawiają nas już dziś w gronie liderów w branży, ale nadal mamy wiele ekscytujących wyzwań przed sobą. Cieszę się, że wspólnie z zespołem Grupy CCC będę mógł wspierać swoją wiedzą i kompetencjami ten obszar” – skomentował Arkadiusz Ruciński, Chief Digital Officer w Grupie CCC.

Menedżer zdobywał swoje bogate doświadczenie zawodowe m.in. w Grupie LPP, gdzie w latach 2016-2021 jako dyrektor ds. E-commerce (a następnie dyrektor ds. Omnichannel)  zarządzał zespołem ponad 300 osób, rozwijając strategię dla sklepów internetowych wszystkich marek tej spółki. Wcześniej przez 5 lat jako dyrektor IT w LPP odpowiadał za kluczowe projekty technologiczne w obszarach analityki danych oraz rozwiązań cyfrowych dla sieci sprzedaży, jak i e-commerce. Jest absolwentem studiów inżynierskich Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku informatyka, specjalizacja systemy eksperckie i bazy danych.

“Jestem przekonany, że ogromne doświadczenie Arka w e-commerce, technologii oraz ogólnie w handlu detalicznym to gwarancja sukcesu w nowej roli. Mamy za sobą bardzo dobrą, już prawie roczną współpracę. Przed nami szansa na jeszcze mocniejszy duet biznesu i technologii, a przez to na budowanie siły CCC i siły naszych relacji z klientami” – podsumował Karol Półtorak, wiceprezes zarządu Grupy CCC ds. Rozwoju i Strategii.

Przeczytaj również
Brother Polska rozbudował zespół o nowego Account Managera
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.