InfrastrukturaRynek

Asseco Data Systems dołącza do grona partnerów Equinix

Współpraca obu firm ma przełożyć się na dodatkowe ułatwienia dla tych klientów, którzy zamierzają rozwijać swoje środowiska IT w oparciu o model chmury obliczeniowej lub podejście hybrydowe oparte na usługach różnych dostawców.

Asseco Data Systems dołącza do grona partnerów Equinix

Przedstawiciele Asseco Data Systems podkreślają, że współpraca z firmą Equinix pozwoli na zapewnienie lepszego wsparcia klientów decydującym się na migrację swoich systemów do środowisk publicznej chmury obliczeniowej globalnych dostawców. „Dzięki współpracy Asseco Data Systems z Equinix jesteśmy w stanie zapewnić klientom wysokiej klasy usługi połączeniowe gwarantujące niezawodność i bezpieczeństwo wymiany danych. Jest to ważne dla każdej organizacji, która planuje przeniesienie swoich systemów do chmury lub zewnętrznego centrum danych” – mówi Marcin Lebiecki, dyrektor zarządzający Departamentu Cloud & Data Centre w Asseco Data Systems.

Według niego w obliczu zmian gospodarczych i biznesowych towarzyszących pandemii COVID-19 wiele firm decyduje się na wykorzystanie zintegrowanie usług dostępnych w modelu chmury obliczeniowej z posiadaną infrastrukturą lokalną. “Obserwując rynek widzimy, że firmy chcąc zabezpieczyć się przed ryzykiem wynikającym z obecnej sytuacji rynkowej coraz częściej decydują się na migrację swoich systemów do dostawców gwarantujących większą elastyczność i bezpieczeństwo usług. Asseco przy współpracy z Equinix odpowiada na takie potrzeby, dostarczając swoim klientom wysokiej klasy rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań” – zapewnia Marcin Lebiecki.

Współpraca obu firm zakłada m.in. zapewnienie wsparcia dla realizacji projektów modernizacji infrastruktury IT w oparciu o koncepcję multicloud. “Widzimy rosnące zainteresowanie inicjatywami w zakresie transformacji cyfrowej w Polsce, a wielu liderów cyfrowych szuka edukacji i wsparcia przy wdrażaniu nowych infrastruktur IT. Wraz z Asseco oferujemy wskazówki dotyczące opcji dostawców usług w chmurze i infrastruktury – as-a-Service, aby klienci mogli korzystać z rozwiązań spełniających wymagania ich firm” – podkreśla Robert Busz, dyrektor zarządzający Equinix w Polsce.

Oparte na globalnej infrastrukturze telekomunikacyjnej usługi firmy Equinix umożliwiają zapewnienie stabilnej, szybkiej i bezpiecznej transmisji danych pomiędzy infrastrukturą lokalną, a rozlokowanymi na całym świecie centrami danych dostawców usług w modelu publicznej chmury obliczeniowej, a także ośrodkami przetwarzania wykorzystywanymi przez innych dostawców oraz kontrahentów. „Nasze partnerstwo zapewnia dalsze wsparcie klientom stosującym modele wielochmurowe. Zagwarantowanie ciągłości procesów oraz dostępu do danych ma kluczowe znaczenie, a dzięki platformie Equinix możemy pomóc poprawić bezpieczeństwo infrastruktury firmowej” – mówi Robert Busz.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *