Rynek

Asseco Poland kupuje spółkę w Kazachstanie

Za 1 mln USD Asseco Poland kupiło 51% udziałów w firmie New Technologies Integrator LLP w Ałmacie. Spółka zmieniła nazwę na Asseco Kazachstan LLP.

Asseco Poland kupuje spółkę w Kazachstanie

Firma New Technologies Integrator LLP (NTI LLP) powstała w 2006 roku. Jej działalność obejmuje trzy linie biznesowe: bezpieczeństwo informatyczne, zarządzanie informacją oraz uruchamiane świadczenie usług w chmurze. Spółka obecnie koncentruje się głównie na sektorze publicznym oraz dużych przedsiębiorstwach w sektorze telekomunikacyjnym i energetycznym.

Kazachstan to bardzo rozwojowy rynek i od dłuższego czasu rozglądaliśmy się za możliwością inwestycji w tym kraju. Jesteśmy zadowoleni, że udało się nam pozyskać bardzo dobrych partnerów, z którymi wspólnie możemy budować silną pozycję Asseco w Kazachstanie” – powiedział Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland.

Kazachstan jest bogatym i jednym z najszybciej rozwijających się krajów regionu. Osiągnął najwyższy (poza Federacją Rosyjską) poziom PKB per capita wśród państw WNP. Analitycy Banku Światowego oceniają atrakcyjność inwestycyjną Kazachstanu nieco wyżej niż Polski. Polskie towary cieszą się tam dużym uznaniem i kojarzone są nie tylko z dobrą ceną, ale i z wysoką jakością. Wielu polskich producentów odnosi na rynku kazachskim duże sukcesy i znalazło klientów na towary oraz usługi. Asseco pierwsze doświadczenia na tym rynku zdobywało realizując wdrożenie systemu IT dla działającej w Kazachstanie Grupy Polpharma.

Kazachstan jest trzecim – po Rosji i Gruzji – krajem należącym do Wspólnoty Państw Niepodległych, w którym Asseco będzie rozwijało działalność.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *