Branża ITRynek

Asseco Poland przejęło portugalską firmę działającą w Afryce

Asseco Poland przejęło pakiet kontrolny (61,38%) w portugalskiej spółce informatycznej Exictos SGPS. Działa ona w Portugalii oraz jest dostawcą rozwiązań IT  na portugalskojęzycznych rynkach wschodzących Afryki – w Angoli, Mozambiku oraz Republice Zielonego Przylądka. Łączna wartość transakcji to 21,5 mln euro.

Asseco Poland przejęło portugalską firmę działającą w Afryce

Dzięki tej akwizycji Grupa Asseco będzie obecna w kolejnych – po Nigerii i Etiopii – krajach Afryki oraz otworzy nowe perspektywy ekspansji na rynki Ameryki Południowej” – przekonują przedstawiciele firmy.

Exictos SGPS specjalizuje się w produkcji i wdrażaniu oprogramowania dla sektora bankowego, obsługując ponad 60 banków w krajach portugalskojęzycznych. Główna siedziba Exictos mieści się w Lizbonie, gdzie zatrudnionych jest 220 osób. Spółka prowadzi działalność w dużej mierze na rynkach wschodzących w Afryce, takich jak Angola, Mozambik oraz Republika Zielonego Przylądka. Łącznie we wszystkich biurach Exictos zatrudnia ok. 400 pracowników. Przychody spółki za 2014 rok wyniosły ok. 41 mln euro, a zysk netto osiągnął prawie 5 mln euro.

Asseco od lat prowadzi aktywną politykę akwizycyjną, dzięki czemu obecne jest dziś w ponad 40 państwach świata. Zakup Exictos to dla Asseco wejście na nowe rynki w Europie, Afryce i Azji, a także, w dalszej perspektywie – w Ameryce Południowej” – mówią przedstawiciele firmy. “Krok ten wzmocni także pozycję Asseco w regionie iberyjskim, a także otwiera perspektywę bliskiej współpracy Exictos z Asseco Spain. Dzięki tej akwizycji Grupa Asseco umocni również pozycję dostawcy dla sektora bankowego na poziomie międzynarodowym” – dodają.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *