Rynek

Asseco Poland sprzedaje Sapiens firmę Insseco

Sapiens International Corporation podpisał umowę nabycia od Asseco Poland 100% udziałów w spółce Insseco, która specjalizuje się w produkcji oprogramowania i usługach dla sektora ubezpieczeń komercyjnych. Wartość transakcji to 34,3 mln zł.

Asseco Poland sprzedaje Sapiens firmę Insseco

Asseco Poland będzie przysługiwać dodatkowe wynagrodzenie, uzależnione od osiągnięcia przez Insseco, w perspektywie 5 lat, przychodów wyższych niż określonych w dniu transakcji. Przeniesienie własności udziałów, a tym samym ostateczne sfinalizowanie transakcji zbycia planowane jest na początek sierpnia 2015 r.

Sprzedaż Insseco do Grupy Sapiens oznacza, że staje się ona, w ramach Grupy Asseco, centrum kompetencyjnym w zakresie produkcji oprogramowania i wdrożeń rozwiązań dla sektora ubezpieczeń komercyjnych. “Celem utworzenia Insseco przez Asseco Poland było pogłębienie integracji w ramach sektora ubezpieczeń komercyjnych Grupy Asseco. Jako członek Grupy Sapiens, Insseco będzie kontynuowało budowę pozycji na polskim rynku i włączy się do realizowanych przez Sapiens projektów międzynarodowych” – mówią przedstawiciele firmy.

Przejęcie Insseco przez Sapiens jest konsekwencją realizacji strategii rozwoju Grupy Asseco, polegającej na budowie silnej pozycji w poszczególnych sektorach gospodarki, m.in. ubezpieczeniowym, bankowym, energetycznym i medycznym. Sapiens jest jednym z największych dostawców rozwiązań dla sektora ubezpieczeniowego na świecie, należy do Grupy Asseco i jest notowany na NASDAQ.

Transakcja ta umożliwia Grupie Asseco rozwój centrum produktowego oraz kompetencyjnego, w zakresie ubezpieczeń komercyjnych, w ramach spółki Sapiens. Dla Sapiensa, należącego do Grupy Asseco, umowa ta umożliwia rozszerzenie terytorium działania o kolejny rynek i rozwój w sektorze ubezpieczeniowym w Europie. Wejście na rynek polski, a pośrednio Europy Środkowej, daje Sapiensowi dostęp do dodatkowej, wysokokwalifikowanej kadry specjalistów IT oraz niższe koszty produkcji i rozwoju oprogramowania.

Firma Insseco zatrudnia obecnie 140 specjalistów, a jej działalność skoncentrowana jest na świadczeniu usług i tworzeniu oprogramowania dla sektora ubezpieczeń komercyjnych. W tym obszarze wspiera klientów Asseco Poland w Polsce i za granicą. Od początku jej działalności bardzo istotna była jej bliska współpraca ze spółką Sapiens. Specjaliści Insseco, oprócz realizacji projektów w Polsce, angażowani są do projektów, realizowanych przez spółkę Sapiens w Europie.

Prezesem Insseco jest Włodzimierz Serwiński, jednocześnie wiceprezes zarządu Asseco Poland odpowiedzialny za Pion Ubezpieczeń Komercyjnych. Spółka została zarejestrowana 24 lutego 2015 roku. Zapewne na potrzeby transakcji z Sapiens…

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *