RynekPolecane tematy

Asseco Poland znowu chce przejąć Sygnity?

Czyżby po 2,5 roku Asseco Poland wróciło do planów przejęcia Sygnity? Spółka opublikowała 11 lipca 2014 r. informację “o przedłużeniu przez UOKiK decyzji na dokonanie koncentracji Asseco Poland SA i Sygnity SA”. Jak twierdzą przedstawiciele Asseco, zarząd ma rok na podjęcie decyzji o “koncentracji”.

Asseco Poland znowu chce przejąć Sygnity?

“Zarząd Asseco Poland SA informuje, że w dniu 10 lipca 2014 r. otrzymał postanowienie o wydaniu decyzji Prezesa UOKiK dotyczącej przedłużenia zgody z dnia 11 lipca 2012 r. na dokonanie koncentracji Asseco Poland SA z Sygnity SA. Spółka skorzystała z możliwości wynikającej z Ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów z dnia 16 lutego 2007 r. (art. 22, pkt. 2) i złożyła wniosek do Prezesa UOKiK o przedłużenie terminu zgody na koncentrację o kolejny rok.

“Strategią Grupy Asseco jest rozwój organiczny oraz przez akwizycje. Formalne przedłużenie decyzji ma na celu utrzymanie różnych opcji rozwoju Grupy. Rozważamy akwizycje na różnych rynkach na świecie i chcemy mieć również otwarte możliwości na rynku krajowym” – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland SA.

“Asseco nieustannie pracuje nad stałym rozwojem Grupy, która w swojej historii przeprowadziła ponad kilkaset analiz i rozmów z firmami do potencjalnego przejęcia. Dzięki temu skutecznie zrealizowała ponad 60 akwizycji na różnych rynkach. Zarząd spółki nie podjął obecnie decyzji o przeprowadzeniu wezwania na akcje spółki Sygnity. Formalne przedłużenie zgody przez UOKiK umożliwia podjęcie takiego kroku w przyszłości” – czytamy w oficjalmnym komunikacie.

Przypomnijmy, w lutym 2012 roku Asseco Poland ogłosiło wezwanie na 100% akcji Sygnity. Łączna wartość transakcji miała sięgnąć 250 mln zł. Przejęcie miało umocnić pozycję Asseco jako dostawcy rozwiązań dla bankowości, administracji publicznej, energetyki i sektora przemysłowego. Wówczas Asseco Poland oferowało 21 zł za jedną akcje Sygnity. Spółka zamierza skupić 11 886 242 papierów, które dają prawo do 100% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Sygnity.

Ostatecznie nie doszło do transakcji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *