Branża ITCyberbezpieczeństwoRynek

Asseco Poland przejmuje ComCERT wzmacniając obszar cyberbezpieczeństwa

Asseco Poland kupiło 69,01% akcji w spółce ComCERT. Zajmuje się ona dostarczaniem usług z zakresu cyberbezpieczeństwa, m.in. monitorowaniem bezpieczeństwa i wykrywaniem zagrożeń teleinformatycznych. Dzięki tej transakcji Asseco rozszerzy i wzmocni swoje kompetencje w tym obszarze.

Asseco Poland przejmuje ComCERT wzmacniając obszar cyberbezpieczeństwa

ComCERT jest firmą doradczą, specjalizującą się w usługach typu CERT (Computer Emergency Response Team), niezwiązaną z żadnym operatorem telekomunikacyjnym. Eksperci ComCERT analizują podatności na ataki hakerskie w systemach klientów, wspierają ich w czasie incydentu i analizują stan systemów po zdarzeniu. Na styku tych trzech usług rozwijają także zespoły Security Operations Center u klientów – nie tylko aktywnie, pomagając w utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa sieci, ale również poszerzając ich kompetencje.

Asseco Poland ma z kolei wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, tworzeniu i wdrażaniu aplikacji z obszaru cyberbezpieczeństwa. Ponadto dostarczamy oraz utrzymujemy rozwiązania sprzętowe, a także implementujemy oprogramowanie firm trzecich. Dzięki akwizycji ComCERT poszerzamy nasze kompetencje w zakresie doradztwa bezpieczeństwa cybernetycznego oraz umacniamy naszą pozycję w tym segmencie rynku” – mówi Zdzisław Wiater, dyrektor Pionu Organizacji Międzynarodowych i Rozwiązań dla Sektora Bezpieczeństwa, Asseco Poland.

Włączenie ComCERT w skład Grupy Asseco jest związane ze wzrostem dynamiki przychodów z tego sektora. Zwiększone zainteresowanie bezpieczeństwem dostrzegamy nie tylko na rynku krajowym, ale także za granicą, głównie w Afryce. Docelowo zespół ComCERT będzie wzbogacony o kompetencje specjalistów Asseco, które są związane z projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań cyberbezpieczeństwa firm trzecich” – powiedział Andrzej Dopierała, wiceprezes zarządu, Asseco Poland. Tylko w 2018 r. przychody z tego obszaru osiągnęły poziom 80 mln zł. Natomiast w marcu 2019 r. ogłoszono, że Asseco Data Systems, we współpracy z Asseco Poland i ComCERT uruchomi w Republice Togijskiej „Cyber Defense Africa” – pierwszą w tym kraju instytucję odpowiedzialną za bezpieczeństwo cybernetyczne. Współpraca ta będzie realizowana w ramach spółki joint venture, którą ADS stworzył razem z rządem Togo. Nowa organizacja rozpocznie funkcjonowanie na początku 2020 r., a koszt inwestycji wyniesie ok. 14 mln euro.

Działamy na rynku od 2012 roku. Dysponujemy także jednym z najbardziej doświadczonych na polskim rynku zespołem świadczącym usługi bezpieczeństwa cybernetycznego. Będąc cześcią Grupy Asseco oraz dzięki połączonym kompetencjom ekspertów Asseco i ComCERT będziemy mogli docierać do większej liczby klientów i realizować jeszcze bardziej wymagające projekty” – komentuje Tomasz Chlebowski, Prezes Zarządu, ComCERT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *