Branża ITRynekPolecane tematy

Asseco wchodzi do Afryki, wdroży billing w Etiopii

Zdaniem przedstawicieli Asseco Poland jest to największy kontrakt IT dla klienta z Afryki w historii polskiej branży. Wartość umowy wynosi ok. 10 mln USD. System ma zostać uruchomiony do końca 2015 roku. Wdrożenie kompleksowego systemu billingowego jest częścią projektu mającego na celu budowę nowoczesnego rynku energii w Etiopii.

Asseco wchodzi do Afryki, wdroży billing w Etiopii
Źródło: Wikimedia

W oficjalnym komunikacje przedstawiciele Asseco Poland podkreślają, że spółka ma szansę odegrać znaczącą rolę w rozwoju informatycznym Etiopii oraz całej Afryki, co może przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności polskich firm, jako dostawców innowacyjnych technologii. “Współpraca Asseco z etiopskim rządem spotkała się ze wsparciem ze strony polskiego MSZ. To wzorcowy przykład zaangażowania naszej dyplomacji w promocję polskiej gospodarki na rynkach światowych”  – podkreśla Adam Góral, prezes zarządu, Asseco Poland. “Współpraca z Etiopią ma strategiczne znaczenie dla ekspansji produktów z rodziny Asseco Utility Management Solutions na rynki zagraniczne. To dla nas ogromny sukces – pierwszy wymierny efekt działań sprzedażowych na rynku afrykańskim. Realizacja tego projektu to jednocześnie ogromna szansa na dalszą ekspansję Asseco w Afryce, nie tylko w sektorze energetycznym” – dodaje Paweł Piwowar, wiceprezes zarządu, Asseco Poland.

System billingowy stworzony na potrzeby rządowej agencji Information Network Security Agency będzie oparty na rozwiązaniach Asseco z rodziny AUMS. Kontrakt obejmuje także usługi doradcze dotyczące m.in. rozwoju oprogramowania ERP oraz rozwiązań dedykowanych dla sektora energetyki.

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *