RynekPolecane tematy

Atos przejmuje działalność outsourcingową IT firmy Xerox

Atos przejmie biznes outsourcingowy IT (ITO) firmy Xerox, niemal potrajając dzięki temu swoje przychody w Stanach Zjednoczonych z 0,6 mld euro do 1,7 mld euro. Atos stanie się też jednym z głównych dostawców usług IT dla firmy Xerox, przejmie także obsługę klientów Xeroxa z obszaru Business Process Outsourcing (BPO) oraz Document Outsourcing.

Atos przejmuje działalność outsourcingową IT firmy Xerox
Thierry Breton, prezes Atos

Transakcja ma zostać sfinalizowana w II kwartale 2015 r. Wartość transakcji w gotówce to ok. 840 mln euro. Dodatkowe 40 mln USD uzależnione jest od spełnienia określonych założeń zawartych w kontrakcie między firmami. Dział ITO Xeroxa ma przychody na poziomie 1,5 mld USD, ok. 120 mln zysku operacyjnego i zatrudnia 9800 osób w 45 krajach, z czego 4500 osób w Stanach Zjednoczonych. Osoby kierujące tym działem dołączą do amerykańskiego oddziały firmy Atos.

Umocnienie naszej pozycji w Stanach Zjednoczonych jest ważnym krokiem w realizacji naszego trzyletniego planu strategicznego. Ta transakcja pozwoli nam też wzmocnić obecność na rynku amerykańskim” – powiedział Thierry Breton, prezes Atos. „Xerox, posiadający amerykańskie oraz europejskie korzenie, jest idealnym partnerem, aby wesprzeć Atos w jej ambicji do rozwoju na rynku amerykańskim. Pozwoli to firmie Atos wykorzystać pozycję na rynku europejskim, aby stać się globalnym liderem, znajdującym się w gronie pięciu największych światowych graczy na rynku usług IT” – dodaje.

Wraz z przejęciem działu outsourcingu IT Xeroxa, Atos przejmuje także ok. 300 amerykańskich klientów tej firmy, m.in. w sektorze handlu i opieki zdrowotnej, w tym wieloletnie kontrakty z największymi spółami giełdowymi.

Xerox, posiadający amerykańskie oraz europejskie korzenie, jest idealnym partnerem, aby wesprzeć Atos w jej ambicji do rozwoju na rynku amerykańskim. Pozwoli to firmie Atos wykorzystać pozycję na rynku europejskim, aby stać się globalnym liderem, znajdującym się w gronie pięciu największych światowych graczy na rynku usług IT – mówi Thierry Breton, prezes Atos.

Atos i Xerox nawiążą także strategiczną współpracę, aby działać w ramach wspólnych projektów zarówno IT, jak i BPO w regionie Europy i Ameryki Północnej. W jej ramach, Atos przejmie działania w zakresie usług infrastruktury IT, aktualnie dostarczanych do firmy Xerox przez Xerox ITO.

W celu przypieczętowania współpracy, powstanie specyficzna struktura zarządzania, w której znajdą się przewodniczący i prezesi obu firm: Ursula Burns i Thierry Breton. Raz na kwartał odbywać się będą spotkania komitetów sterujących na poziomie CEO i poziomach operacyjnych. Celem jest maksymalizacji wzajemnych korzyści wynikających ze współpracy oraz koordynacja inicjatyw.

Po przejęciu działu ITO Xeroxa, Atos będzie miał przychody na poziomie 11 mld euro, a także wzmocni pozycję w zakresie usług zarządzanych i outsourcingu infrastruktury.

W czerwcu 2014 r. Atos poinformował o zamiarze przejęcia firmy Bull. W wyniku fuzji powstać ma wiodący europejski dostawca usług cloud computing, rozwiązań bezpieczeństwa IT oraz technologii Big Data. Atos przejmując firmę Bull stałby się drugim w Europie Zachodniej największym dostawcą usług chmurowych. Oferta firmy Atos opiewa na kwotę 620 mln euro.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *