RynekPolecane tematy

Atos przejmuje działalność outsourcingową IT firmy Xerox

Atos przejmie biznes outsourcingowy IT (ITO) firmy Xerox, niemal potrajając dzięki temu swoje przychody w Stanach Zjednoczonych z 0,6 mld euro do 1,7 mld euro. Atos stanie się też jednym z głównych dostawców usług IT dla firmy Xerox, przejmie także obsługę klientów Xeroxa z obszaru Business Process Outsourcing (BPO) oraz Document Outsourcing.

Atos przejmuje działalność outsourcingową IT firmy Xerox
Thierry Breton, prezes Atos

Transakcja ma zostać sfinalizowana w II kwartale 2015 r. Wartość transakcji w gotówce to ok. 840 mln euro. Dodatkowe 40 mln USD uzależnione jest od spełnienia określonych założeń zawartych w kontrakcie między firmami. Dział ITO Xeroxa ma przychody na poziomie 1,5 mld USD, ok. 120 mln zysku operacyjnego i zatrudnia 9800 osób w 45 krajach, z czego 4500 osób w Stanach Zjednoczonych. Osoby kierujące tym działem dołączą do amerykańskiego oddziały firmy Atos.

Umocnienie naszej pozycji w Stanach Zjednoczonych jest ważnym krokiem w realizacji naszego trzyletniego planu strategicznego. Ta transakcja pozwoli nam też wzmocnić obecność na rynku amerykańskim” – powiedział Thierry Breton, prezes Atos. „Xerox, posiadający amerykańskie oraz europejskie korzenie, jest idealnym partnerem, aby wesprzeć Atos w jej ambicji do rozwoju na rynku amerykańskim. Pozwoli to firmie Atos wykorzystać pozycję na rynku europejskim, aby stać się globalnym liderem, znajdującym się w gronie pięciu największych światowych graczy na rynku usług IT” – dodaje.

Wraz z przejęciem działu outsourcingu IT Xeroxa, Atos przejmuje także ok. 300 amerykańskich klientów tej firmy, m.in. w sektorze handlu i opieki zdrowotnej, w tym wieloletnie kontrakty z największymi spółami giełdowymi.

Xerox, posiadający amerykańskie oraz europejskie korzenie, jest idealnym partnerem, aby wesprzeć Atos w jej ambicji do rozwoju na rynku amerykańskim. Pozwoli to firmie Atos wykorzystać pozycję na rynku europejskim, aby stać się globalnym liderem, znajdującym się w gronie pięciu największych światowych graczy na rynku usług IT – mówi Thierry Breton, prezes Atos.

Atos i Xerox nawiążą także strategiczną współpracę, aby działać w ramach wspólnych projektów zarówno IT, jak i BPO w regionie Europy i Ameryki Północnej. W jej ramach, Atos przejmie działania w zakresie usług infrastruktury IT, aktualnie dostarczanych do firmy Xerox przez Xerox ITO.

W celu przypieczętowania współpracy, powstanie specyficzna struktura zarządzania, w której znajdą się przewodniczący i prezesi obu firm: Ursula Burns i Thierry Breton. Raz na kwartał odbywać się będą spotkania komitetów sterujących na poziomie CEO i poziomach operacyjnych. Celem jest maksymalizacji wzajemnych korzyści wynikających ze współpracy oraz koordynacja inicjatyw.

Po przejęciu działu ITO Xeroxa, Atos będzie miał przychody na poziomie 11 mld euro, a także wzmocni pozycję w zakresie usług zarządzanych i outsourcingu infrastruktury.

W czerwcu 2014 r. Atos poinformował o zamiarze przejęcia firmy Bull. W wyniku fuzji powstać ma wiodący europejski dostawca usług cloud computing, rozwiązań bezpieczeństwa IT oraz technologii Big Data. Atos przejmując firmę Bull stałby się drugim w Europie Zachodniej największym dostawcą usług chmurowych. Oferta firmy Atos opiewa na kwotę 620 mln euro.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *