Rynek

Atos przejmuje Syntel, wzmacnia ofertę i skalę działalności

Przedstawiciele Atos poinformowali o zawarciu umowy przejęcia amerykańskiej firmy Syntel. Warta niemal 3,5 mld USD inwestycja ma pozwolić m.in. na poszerzenie oferty usług, pozyskanie dodatkowych kompetencji w obszarze usług cyfrowych i wzmocnienie działalności firmy Atos na rynku Ameryki Północnej.

Atos przejmuje Syntel, wzmacnia ofertę i skalę działalności

Firma Syntel oferuje obecnie m.in. dedykowane rozwiązania technologiczne oraz usługi offshoringu procesów biznesowych. Na ofertę firmy składa się obecnie szereg rozwiązań wpisujących się w oczekiwania biznesowe w zakresie wsparcia projektów cyfrowej transformacji, w tym m.in. rozwiązania analityczne, mobilne, technologie z zakresu Internetu Rzeczy, a także rozwiązania wspierające automatyzację procesów biznesowych. Główne centrum kompetencyjne firmy Syntel jest zlokalizowane w Indiach. Zatrudnia ponad 18 tys. pracowników. Syntel dysponuje też centrami kompetencyjnymi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i w Polsce.

Inwestycja wyceniana na 3,4 mld USD ma umożliwić poszerzenie oferty Atos, pozyskanie dodatkowych kompetencji w obszarze usług cyfrowych i wzmocnienie działalności firmy Atos na wybranych rynkach. Atos przejmując firmę Syntel wzmocni także pion usług wyspecjalizowanych w rozwiązaniach dla bankowości, finansów i ubezpieczeń. Oczekiwane efekty synergii mają skutkować m.in. możliwościami pozyskania nowych źródeł przychodów. Do 2021 roku mają one przynieść nawet 250 mln USD. Będą wynikiem m.in. możliwości uruchomienia dodatkowej sprzedaży krzyżowej zarówno w Europie i USA. Spodziewane są także znaczące synergie kosztowe. “Jestem bardzo dumny z ogłoszenia tak ważnego kroku w rozwoju przywództwa Atos w branży IT wraz z przejęciem Syntel, wiodącej firmy cyfrowej, założonej 38 lat temu, która idealnie pasuje do naszych strategicznych priorytetów. Stanowi on krok transformacyjny dla naszego działu rozwiązań biznesowych i platformowych, ponieważ znacznie zwiększy jego profil wzrostu i rentowności dzięki rozszerzonej ofercie usług cyfrowych, najnowocześniejszym platformom dostawowym w Indiach, a także synergii przychodów i kosztów” – podkreśla Thierry Breton, prezes i dyrektor generalny firmy Atos. “Wysoce komplementarny portfel usług, baza klientów i zasięg geograficzny połączenia między Atos i Syntel znacząco poprawi naszą obecność w Ameryce Północnej i przyspieszy cyfrową transformację klientów Atos na całym świecie” – dodaje.

Umowa przewiduje, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca 2018 roku. Na mocy warunków porozumienia Rakesh Khanna, dotychczasowy dyrektor generalny Syntel zostanie członkiem Komitetu Wykonawczego Atos.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *