Rynek

Atos przejmuje Syntel, wzmacnia ofertę i skalę działalności

Przedstawiciele Atos poinformowali o zawarciu umowy przejęcia amerykańskiej firmy Syntel. Warta niemal 3,5 mld USD inwestycja ma pozwolić m.in. na poszerzenie oferty usług, pozyskanie dodatkowych kompetencji w obszarze usług cyfrowych i wzmocnienie działalności firmy Atos na rynku Ameryki Północnej.

Atos przejmuje Syntel, wzmacnia ofertę i skalę działalności

Firma Syntel oferuje obecnie m.in. dedykowane rozwiązania technologiczne oraz usługi offshoringu procesów biznesowych. Na ofertę firmy składa się obecnie szereg rozwiązań wpisujących się w oczekiwania biznesowe w zakresie wsparcia projektów cyfrowej transformacji, w tym m.in. rozwiązania analityczne, mobilne, technologie z zakresu Internetu Rzeczy, a także rozwiązania wspierające automatyzację procesów biznesowych. Główne centrum kompetencyjne firmy Syntel jest zlokalizowane w Indiach. Zatrudnia ponad 18 tys. pracowników. Syntel dysponuje też centrami kompetencyjnymi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i w Polsce.

Inwestycja wyceniana na 3,4 mld USD ma umożliwić poszerzenie oferty Atos, pozyskanie dodatkowych kompetencji w obszarze usług cyfrowych i wzmocnienie działalności firmy Atos na wybranych rynkach. Atos przejmując firmę Syntel wzmocni także pion usług wyspecjalizowanych w rozwiązaniach dla bankowości, finansów i ubezpieczeń. Oczekiwane efekty synergii mają skutkować m.in. możliwościami pozyskania nowych źródeł przychodów. Do 2021 roku mają one przynieść nawet 250 mln USD. Będą wynikiem m.in. możliwości uruchomienia dodatkowej sprzedaży krzyżowej zarówno w Europie i USA. Spodziewane są także znaczące synergie kosztowe. “Jestem bardzo dumny z ogłoszenia tak ważnego kroku w rozwoju przywództwa Atos w branży IT wraz z przejęciem Syntel, wiodącej firmy cyfrowej, założonej 38 lat temu, która idealnie pasuje do naszych strategicznych priorytetów. Stanowi on krok transformacyjny dla naszego działu rozwiązań biznesowych i platformowych, ponieważ znacznie zwiększy jego profil wzrostu i rentowności dzięki rozszerzonej ofercie usług cyfrowych, najnowocześniejszym platformom dostawowym w Indiach, a także synergii przychodów i kosztów” – podkreśla Thierry Breton, prezes i dyrektor generalny firmy Atos. “Wysoce komplementarny portfel usług, baza klientów i zasięg geograficzny połączenia między Atos i Syntel znacząco poprawi naszą obecność w Ameryce Północnej i przyspieszy cyfrową transformację klientów Atos na całym świecie” – dodaje.

Przeczytaj również
Future Collars z dofinansowaniem na rozwój edukacji online

Umowa przewiduje, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca 2018 roku. Na mocy warunków porozumienia Rakesh Khanna, dotychczasowy dyrektor generalny Syntel zostanie członkiem Komitetu Wykonawczego Atos.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *