Strefa IFSWdrożeniaBranża ITRynek

Australijski dostawca rozwiązań dla sektora lotniczego sięga po system IFS

Oprogramowanie IFS Applications 9 zastąpi dwa wykorzystywane wcześniej rozwiązania klasy ERP wraz z dodatkowym rozwiązaniem wspierającym obszar finansów – i pozwoli na zintegrowanie działalności całej Grupy TAE. Wdrożenie systemu firmy IFS ma przynieść korzyści operacyjne, a także pozwolić na ograniczenie kosztów oraz ułatwić dalszy rozwój australijskiego dostawcy usług obsługi technicznej, napraw i remontów silników turbinowych dla lotnictwa.

Australijski dostawca rozwiązań dla sektora lotniczego sięga po system IFS
Night IMC flight, Edwards AFB, CA, April 25, 2013 Pilot LtCol. Brent “Gunner” Reinhardt

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma TAE — czołowy na rynku australijskim dostawca usług z zakresu obsługi technicznej, napraw i remontów silników turbinowych — wdraża system IFS Applications™ 9. Celem tej inicjatywy jest zintegrowanie działania grupy TAE przy użyciu jednego systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Jest to następstwo wykupienia firmy przez jej kadrę kierowniczą od koncernu Air New Zealand w tym roku.

Firma TAE wcześniej zakupiła system IFS Applications jako rozwiązanie do zarządzania pracami inżynieryjnymi. Miało to na celu zachowanie zgodności z przepisami międzynarodowego handlu bronią International Traffic In Arms Regulations (ITAR). W zakładach w miastach Brisbane i Adelaide wykorzystywane były inne systemy ERP oraz dodatkowo pakiet narzędzi finansowych. Zastąpienie tych rozwiązań systemem IFS Applications poprawi wgląd w funkcjonowanie przedsiębiorstwa i raportowanie na bieżąco, a także pomoże ograniczyć koszty i ułatwi rozwój firmy.

System IFS Applications wyróżnił się spośród badanych przez grupę TAE ofert dostawców oprogramowania jako zintegrowane rozwiązanie najlepiej spełniające wymogi firmy. Również sukcesy firmy IFS w sprawnej realizacji projektów wdrożeniowych w dużym stopniu przemawiały za tą decyzją ze względu na to, że firma TAE miała tylko 12 miesięcy na zastąpienie starego systemu ERP, z którego korzystała na mocy wspólnej licencji z Air New Zealand.

„Najważniejsza była funkcjonalność. Firma IFS działa w naszej branży, dlatego dobrze orientuje się w kwestiach związanych ze sprawnym działaniem systemu” — powiedział Andrew Sanderson, prezes firmy TAE. „Rozmawialiśmy z innymi firmami korzystającymi z usług IFS, z których część to nasi klienci. IFS cieszy się u nich reputacją niezawodnego partnera, a tego właśnie szukaliśmy. Pracownicy IFS są uznawani za kompetentnych i doświadczonych w projektach wdrożeniowych. Takie referencje pozwalały nam obniżyć poziom ryzyka przedsięwzięcia, które musiało być zakończone w bardzo krótkim czasie.”

IFS Lobby to oparty na rolach, konfigurowalny panel raportowania, który zapewni pełny wgląd w bieżące funkcjonowanie firmy TAE. „Rozwiązanie firmy IFS sprawia, że możemy obserwować procesy realizowane w różnych miejscach. Dzięki temu będzie dużo łatwiej usprawniać naszą działalność. Jeśli jakaś inicjatywa sprawdzi się w zakładzie w Adelaide, to może warto wprowadzić ją także w Brisbane?” — powiedział Andrew Sanderson.

System IFS Applications pozwoli obniżyć koszta raportowania finansowego firmy TAE. Pomoże również ograniczyć nakład pracy i opóźnienia wynikające z ręcznego gromadzenia w arkuszach Excel informacji pochodzących z różnych źródeł.

„System IFS Applications między innymi zapewni nam pełny wgląd w funkcjonowanie łańcucha dostaw” — stwierdził Andrew Sanderson. „Dzięki temu zarządzanie dostawcami będzie dla nas łatwiejsze, a negocjowanie warunków będzie się opierać o gotowe dane podsumowujące. Nie będziemy musieli zbierać informacji przechowywanych w różnych systemach”.

Dzięki sprawniejszej komunikacji z klientami i koordynacji działań w różnych lokalizacjach system IFS Applications będzie również wspierać ekspansję firmy TAE na rynki Azji Południowo-Wschodniej i Stanów Zjednoczonych.

Początkowo system IFS Applications będzie w firmie TAE wdrażany w obszarach finansów, zasobów ludzkich, remontów, produkcji, zaopatrzenia i obsługi sprzedaży. W późniejszym etapie zostaną wdrożone funkcje zarządzania projektami w ramach zintegrowanego systemu ERP. Firma TAE planuje również wykorzystać system IFS Applications do wdrożenia nowych aplikacji mobilnych. Pozwoli to uprościć procesy, czego przykładem może być przeglądanie i zatwierdzanie zamówień przez klientów.

Rob Stummer — dyrektor IFS Australia and New Zealand — powiedział: „Firma TAE świetnie rozumie, dlaczego wspólne źródło informacji na temat działania przedsiębiorstwa jest drogą do sukcesu. Jesteśmy dumni, że nasz nowoczesny i elastyczny system ERP będzie pomagać australijskiej firmie inżynieryjnej w zachowaniu przewagi nad konkurencją i zwiększaniu eksportu produktów”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *