AplikacjeRynek

Avaya Spaces łączy siły z platformą NVIDIA Maxine

Avaya zintegrowała technologię sztucznej inteligencji firmy NVIDIA ze swoją aplikacją Avaya Spaces. Integracja zapewnić ma użytkownikom połączenia wideo z lepszą jakością obrazu i dźwięku oraz wyższą efektywność komunikacji i pracy zespołowej online – informują przedstawiciele Avaya.

Avaya Spaces łączy siły z platformą NVIDIA Maxine

Połączenie działającej w chmurze platformy NVIDIA Maxine z aplikacją Avaya Spaces oznacza powstanie rozwiązania do obsługi konferencji, opartego na sztucznej inteligencji, które wyznacza nowe standardy na rynku – przekonują specjaliści Avaya. Jego użytkownicy zyskać mają takie udogodnienia, jak eliminacja szumów w tle, wirtualne zielone tło ekranu, bogaty zestaw funkcji dla prelegentów (w tym możliwość nałożenia obrazu na treść prezentacji) oraz transkrypcje na żywo ułatwiające rozpoznawanie i rozróżnianie głosów.

„Dzięki połączeniu naszych sił oferujemy dostępne w chmurze rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, które każda firma może w ekonomiczny sposób skalować, aby sprostać szybkiemu wzrostowi zapotrzebowania na tele- i wideo-konferencje oraz współpracę online w erze zdalnej pracy” – powiedział Anthony Bartolo, wiceprezes i dyrektor działu produktów w firmie Avaya.

Technologia NVIDIA GPU Computing i katalog oprogramowania NGC na platformie Google Cloud umożliwiają firmie Avaya udostępnianie funkcji sztucznej inteligencji w sposób ekonomiczny, z możliwością ich skalowania na potrzeby obsługi coraz większej liczby konferencji oraz innych form współpracy w związku z pracą zdalną. Nowe rozwiązanie zmniejsza też wymagania stawiane urządzeniom użytkowników – zaawansowane funkcje można udostępnić bardzo dużej liczbie osób, które nie muszą używać specjalistycznego sprzętu, a nawet aktualizować kamer, podkreślają przedstawiciele NVIDIA.

„Platforma oprogramowania NVIDIA Maxine uruchomiona w systemie NVIDIA GPU Computing w chmurze umożliwia użytkownikom aplikacji Avaya Spaces prowadzenie spotkań online o jeszcze wyższej jakości i efektywności. Funkcje sztucznej inteligencji działające w czasie rzeczywistym pozwalają na transmisję strumieniową do milionów laptopów, tabletów i telefonów komórkowych” ― stwierdził Ian Buck, wiceprezes i dyrektor generalny w firmie NVIDIA.

Przypomnijmy, że Avaya Spaces to aplikacja do pracy w grupie zbudowana w oparciu o komunikator wideo. Jest ona używana przez przedsiębiorstwa, szkoły, urzędy oraz organizacje w blisko 100 krajach na świecie. Zapewnia różne formy kontaktu ― wymianę wiadomości, organizowanie spotkań online, udostępnianie treści, zarządzanie zadaniami oraz współpracę w chmurze. Z kolei NVIDIA Maxine to działająca w chmurze platforma, umożliwiająca strumieniową transmisję wideo z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Obejmuje zestaw oprogramowania do konwersacji oraz komunikacji audio i wideo, polepszający jakość wideokonferencji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *