CyberbezpieczeństwoRynek

Backup Forum 2017: Ochrona maszyn wirtualnych będzie coraz istotniejsza

Kwestie związane z potrzebami oraz możliwościami zapewnienia bezpieczeństwa środowisk zwirtualizowanych były jednym z głównych tematów tegorocznej, drugiej edycji konferencji Backup Forum. Zorganizowana przez firmę Veracomp konferencja zgromadziła ponad setkę i była okazją do przybliżenia najnowszych trendów związanych z problematyką tworzenia oraz przywracania kopii zapasowych.

Backup Forum 2017: Ochrona maszyn wirtualnych będzie coraz istotniejsza

Podczas konferencji o nowych funkcjach związanych z ochroną danych oraz przeciwdziałaniem efektom działań cyberprzestępców, także w kontekście unijnych regulacji GDPR, mówili m.in. przedstawiciele firm takich jak Microsoft, HPE, Red Hat, Comtegra, Veeam i Veritas. Omawiano m.in. kierunki zmian technologicznych obserwowanych w centrach danych, zagadnienia związane z zapewnieniem wysokiej dostępności środowisk wirtualnych, automatyzacji procesów backupu, a także ochrony mniej powszechnych platform wirtualizacyjnych. Dyskutowano także na temat przyszłości wirtualizacji, a także potrzebach wykorzystania backup i archiwizacja w ramach firmowych polityk bezpieczeństwa.

Wiele wskazuje na to, że umiejętność efektywnego zabezpieczenia danych, środowisk wirtualnych i poszczególnych maszyn zwirtualizowanych, a także ich efektywnego przywrócenia w razie awarii będzie rosła m.in. w związku z dzisiejszymi trendami rynkowymi, a także niespotykaną dotąd dynamiką przyrostu danych biznesowych. Istotna będzie też konieczność dostosowania systemów do wymogów prawnych. Jednocześnie eksperci podkreślają, że równie ważne, co zapewnienie efektywnych rozwiązań i procedur backupu będzie zrozumienie wartości poszczególnych zbiorów danych – oraz dostosowanie wykorzystywanych rozwiązań do tworzenia oraz przywracania kopii zapasowych do specyfiki danych i związanych z nimi potrzeb biznesowych.

W odbywającej się na początku czerwca br. konferencji wzięli udział zarówno przedstawiciele firm wdrażających i sprzedających rozwiązania IT, jak również – użytkownicy końcowi. Cykl konferencji Backup Forum jest częścią realizowanego przez Veracomp projektu All of Backup. Ma on na celu promowanie wiedzy na temat możliwości i trendów w obszarze backupu. Poza spotkaniem Backup Forum, projekt obejmuje również dedykowane kanały w mediach społecznościowych oraz witrynę internetową backup.info.pl. Według zapowiedzi planowana jest m.in. rozbudowa serwisu internetowego, tak aby stał się on kompendium wiedzy o backupie, ochronie i archiwizacji danych. ITwiz był patronem medialnym tegorocznej edycji konferencji Backup Forum.

Przeczytaj również
ClickMeeting zwiększa prywatność swoich użytkowników
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *