Branża ITRynek

Beyond.pl pomoże firmom i instytucjom publicznym w zakresie kolokacji zwrotnej oraz usług chmurowych

Firma Beyond.pl ogłosiła uruchomienie pakietu usług, które mają pomóc przedsiębiorstwom oraz instytucjom publicznym w poprawie rentowności biznesu i ograniczeniu negatywnych skutków pandemii COVID-19. Jednym z założeń pakietu jest oferta odkupienia starego sprzętu IT w zamian za zobowiązanie do korzystania z usług firmy.

Beyond.pl pomoże firmom i instytucjom publicznym w zakresie kolokacji zwrotnej oraz usług chmurowych

Trwająca pandemia, widmo lockdownu oraz spowolnienia gospodarki na najbliższe miesiące wywołują coraz większy niepokój zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób zarządzających instytucjami publicznymi. Nie chcąc ograniczać się do biernej obserwacji sytuacji, przedstawiciele Beyond.pl postanowili pomóc instytucjom publicznym i firmom przetrwać ten trudny czas.

„Technologia jest teraz fundamentem edukacji, pracy zdalnej czy sprzedaży, a wydajna infrastruktura jej motorem napędowym. Ze wsparcia IT w czasie pandemii nie można zrezygnować. Wręcz przeciwnie. Efektywne wykorzystanie zasobów IT pomoże  złagodzić negatywne skutki gospodarcze i społeczne pandemii” – zwraca uwagę Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl. „W tej sytuacji zdecydowaliśmy o wprowadzeniu pakietu usług, które zmniejszają barierę dostępu do technologii przy jednoczesnej możliwości uwolnienia kapitału, który jest niezbędny do przetrwania pandemii” – dodaje.

Kolokacja zwrotna i tańsze usługi chmurowe

Jednym z założeń wspomnianego pakietu pomocowego jest „kolokacja zwrotna”. Jak informują przedstawiciele Beyond.pl, w ramach współpracy odkupiony zostanie od firm używany sprzęt IT np. macierze i serwery, co pozwoli uwolnić zamrożoną gotówkę i przeznaczyć ją na inwestycje lub bieżącą działalność. Aby sprzęt został odkupiony, przedsiębiorstwo zobowiązuje się korzystać z usług kolokacji Beyond.pl w okresie co najmniej 3 lat. W ramach pakietu kolokacji zwrotnej, w zależności od terminu ustalonej współpracy, Beyond.pl może ponadto świadczyć usługi przez pierwsze miesiące za łączną opłatę 1 złotego. Z kolei firmy, które uruchomią współpracę w zakresie standardowej usługi kolokacji na okres od 3 do 5 lat otrzymają pakiet usług za 1 złoty odpowiednio od 3 do 6 miesięcy – tłumaczą przedstawiciele spółki.

Kolejnym udogodnieniem jest obniżenie ceny usług chmurowych: chmury publicznej e24cloud oraz publicznej i prywatnej VMware. I tak, przez pierwsze 6 miesięcy można będzie z tych usług skorzystać z upustem wynoszącym do 50% przy umowie na minimum 3 lata. W ramach pakietu anty-covidowego Beyond.pl wspiera też projekty migracyjne do chmury mogąc zaoferować pierwsze 6 miesięcy usług nawet za 1 złoty miesięcznie przy kontraktach 3-letnich.

Przedstawiciele spółki przygotowali też wsparcie w zakresie chmury globalnej Microsoft, jednak pakietem pomocowym mogą posiłkować się organizacje, niekorzystające dotychczas ze wsparcia w ramach sytuacji COVID-19 od Microsoft. Firmy korzystające z płatnej subskrypcji Microsoft 365 mogą otrzymać za darmo przez 12 pierwszych miesięcy oprogramowanie Microsoft Teams Exploratory. Pakiet zawiera pełne wersje usług online, m.in. Exchange Online (Plan 1), Microsoft Search, Microsoft Planner, Office Online, SharePoint Online, etc. Natomiast w wypadku komercyjnego zakupu subskrypcji Microsoft 365 z usługą Teams, Beyond.pl dostarczy 12-miesięczną bezpłatną subskrypcję rozszerzenia Audio Conferencing, która umożliwia organizację telekonferencji z wykorzystaniem połączeń telefonicznych, zapewniają specjaliści firmy.

Bezpłatne usługi dla wybranych instytucji publicznych

O krok dalej spółka idzie w pakiecie pomocowym dla wybranych instytucji publicznych – jednostek oświaty, służby zdrowia czy samorządów. Dla nich będzie mogła świadczyć usługi kolokacji za 1 złoty nawet przez najbliższe pół roku. „Do końca maja 2021 r. zapewnimy kolokację wybranym instytucjom publicznym, które wyrażą na to chęć, za symboliczną złotówkę. Później mogą one zdecydować, czy chcą z usługi korzystać na zasadach komercyjnych czy też z niej w ogóle zrezygnować” – tłumaczy Wojciech Stramski.

Instytucje publiczne, które zdecydują się skorzystać z propozycji Beyond.pl będą pokrywać wyłącznie koszty uruchomienia usługi (łącza, licencje oraz koszt transportu sprzętu do centrum danych operatora) oraz opłaty energii elektrycznej, którą skonsumuje ich infrastruktura w obiekcie Data Center 2 w Poznaniu, zapewniają przedstawiciele firmy. Jeśli zdecydują się kontynuować utrzymanie kolokacji w Beyond.pl od czerwca 2021 r., będą mogły skorzystać z preferencyjnych warunków przez okres kolejnych 3 lat. Administracja publiczna będzie mogła również skorzystać z usług chmury publicznej e24cloud, która jest udostępniona za 1 złoty przez najbliższe 6 miesięcy. Usługi te mogą być wykorzystywane dla celów zapewnienia np. lepszej obsługi obywateli. Opłaty będą dotyczyć wyłącznie administracji i wymaganych licencji Microsoft.

Projekt ma charakter otwarty. Przedstawiciele firmy Beyond.pl zapraszają do akcji inne organizacje z sektora IT, które na preferencyjnych warunkach zdecydują się wesprzeć gospodarkę i sektor publiczny swoimi usługami oraz produktami.

Z pakietu pomocowego Beyond.pl mogą skorzystać firmy komercyjne z całej Europy oraz polskie instytucje publiczne. Aby zakwalifikować się do wsparcia przedsiębiorstwa będą musiały przejść przez weryfikację wewnętrzną uwzględniającą m.in. standing kredytowy. Zainteresowani szczegółami usług mogą kontaktować się pod adresem sales@beyond.pl

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *