PracaRynek

BNP Paribas CIB Polska otwiera IT Hub w Warszawie

Będzie on wspierał obszar bankowości korporacyjnej i instytucjonalnej BNP Paribas Corporate and Institutional Banking (CIB) na całym świecie. Jak zapowiadają przedstawiciele banku, do 2025 roku znajdzie w nim zatrudnienie ok. 250 specjalistów IT. BNP Paribas CIB planuje także otwarcie drugiego biura B-INFINIT w Krakowie, jeszcze w połowie bieżącego roku.

BNP Paribas CIB Polska otwiera IT Hub w Warszawie

B-INFINIT będzie wspierał globalne jednostki biznesowe CIB takie jak: Securities Services (obsługa operacji na papierach wartościowych), Global Banking (bankowość korporacyjna) i IT Production (utrzymanie i rozwój infrastruktury IT).

“Stworzenie pierwszego IT Hubu w Polsce dowodzi, że BNP Paribas CIB kontynuuje wzmacnianie swojej działalności operacyjnej, zgodnie ze strategią GTS 2025 Grupy BNP Paribas. Cenimy stabilność polskiego rynku i warunki do rozwoju, które oferuje, m.in. z uwagi na wysokie kompetencje specjalistów IT” – skomentował Dimitri Thomas, COO CIB.

Jak już wspomniano, w IT Hubie BNP Paribas CIB do 2025 roku zatrudnionych zostanie 250 specjalistów IT, zachowując zasady równości płci zgodne z polityką HR Grupy BNP Paribas. W pierwszym etapie rekrutacji poszukiwane są osoby posiadające co najmniej kilkuletnie doświadczenie w branży IT.

W B-INIFNIT funkcję CIO objęła Aneta Kolankowska, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu zespołami IT w instytucjach finansowych. “Jako Grupa BNP Paribas jesteśmy zaufanym i stabilnym pracodawcą, obecnym na rynku od ponad 200 lat. Z jednej strony możemy zapewnić naszym pracownikom dostęp do wiedzy i know-how z ponad 65 krajów świata, w których funkcjonujemy, z drugiej – możemy im oferować szerokie możliwości rozwoju kariery w ramach Grupy” – powiedziała Aneta Kolankowska. “Przewagą B-INFINIT jest również fakt, że poza doskonaleniem swoich umiejętności w zakresie IT, będzie tu można zdobyć szeroką wiedzę dotyczącą rynku finansowego. Realizując wartości ważne dla całej Grupy BNP Paribas na całym świecie takie jak zrównoważony rozwój, równość i różnorodność, będziemy jednocześnie korzystać z wiedzy i doświadczeń naszych nowych pracowników, którzy mają być współtwórcami tego przedsięwzięcia” – podsumowała.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *