PracaRynek

BNP Paribas CIB Polska uruchamia w Krakowie drugie Centrum Usług Wspólnych

W jego ramach rozwijać będzie swój IT Hub o nazwie B-INFINIT oraz Międzynarodowe Centrum Operacji (International Operations Centre, IOC). Nowe biuro będzie potrzebować doświadczonych pracowników IT oraz operacji finansowych. Zatrudnienie znajdzie w nim ponad 200 osób.

BNP Paribas CIB Polska uruchamia w Krakowie drugie Centrum Usług Wspólnych

Zadaniem IT Hubu B-INFINIT (skrót pochodzi od słów BNP Paribas–INternational, FINance, IT) jest wspieranie BNP Paribas CIB w obszarach takich jak: Securities Services (obsługa operacji na papierach wartościowych), Global Banking (bankowość korporacyjna) i IT Production (utrzymanie i rozwój infrastruktury IT).

Z kolei Międzynarodowe Centrum Operacji (IOC), dostarczające globalnie usługi dla funduszy inwestycyjnych, poprzez ekspansję w Krakowie będzie rozwijać swoją działalność operacyjną prowadzoną już w Warszawie.

“Zdecydowaliśmy się na otwarcie oddziału naszego IT Hubu w Krakowie, ponieważ stolica Małopolski ma bardzo mocno rozwinięty rynek pracowników IT. Słynie z bogatej oferty edukacyjnej i jakości ośrodka akademickiego kształcącego specjalistów z obszaru technologii. Nie bez powodu wiele międzynarodowych korporacji, instytucji finansowych czy banków decyduje się na lokowanie tutaj coraz bardziej wyspecjalizowanych procesów” – powiedział Dimitri Thomas, Chief Operating Officer CIB.

Rekrutacja w toku

Rekrutacja do operacji finansowych w ramach IOC w Krakowie przebiega sprawnie. “W Krakowie do zespołu operacyjnego w ramach IOC planujemy zatrudnić ponad 100 specjalistów do końca 2025 roku” – stwierdził Piotr Tatar, Head of IOC Operations Poland. “Kogo szukamy? Specjalistów w zakresie księgowości funduszy inwestycyjnych, działalności prowadzonej w ramach Agenta Transferowego oraz powiązanych działalności AML i KYC, jak również dynamicznie rosnącego obszaru Private Capital” – dodał.

Przeczytaj również
Rozwój technologiczny spowoduje zmiany w strukturze miejsc pracy

Z kolei do B-INFINIT w Krakowie poszukiwane są przede wszystkim osoby posiadające co najmniej kilkuletnie doświadczenie. W przyszłym roku natomiast planowane jest zatrudnianie także osób mniej doświadczonych. “Rekrutacja dopiero ruszyła a pozyskaliśmy już 10 nowych pracowników. Docelowo planujemy zatrudnić ponad 100 specjalistów” – poinformował Aneta Kolankowska, Chief Information Officer B-INFINIT.

BNP Paribas CIB Polska jest częścią globalnej Grupy BNP Paribas. Pracownicy B-INFINIT oraz departamentów operacji oferują swoim pracownikom dostęp do rozwiązań i know-how z ponad 65 krajów świata, w których działa Grupa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *