Praca

Capgemini zatrudni 700 osób w Krakowie, Katowicach i Opolu

Jeszcze w tym roku zakończą się procesy rekrutacyjne prowadzone na potrzeby działów związanych z usługami BPO, a także wsparciem i zarządzaniem infrastrukturą IT. Pracę w Capgemini znaleźć mają m.in. osoby władające językami obcymi, a także – specjaliści w zakresie ekonomii, finansów, księgowości i HR. Liczną grupę stanowić mają również specjaliści ds. IT. Poszukiwane są też osoby na stanowisko konsultanta transformacji IT.

Capgemini zatrudni 700 osób w Krakowie, Katowicach i Opolu

Tylko w Polsce firma Capgemini zatrudnia obecnie ponad 7 tys. specjalistów. Jeszcze w tym roku planowane jest zatrudnienie kolejnych 700 osób. Prowadzone są bowiem działania mające na celu wzmocnienie zespołów Business Services i Cloud Infrastructure Services. W przypadku działu Cloud Infrastructure Services poszukiwani są m.in. specjaliści ds. wsparcia IT, inżynierowie oraz administratorzy sieci i rozwiązań infrastrukturalnych, a także administratorzy baz danych. Capgemini prowadzi również rekrutację na stanowiska konsultantów transformacji IT. Z kolei w obszarze usług biznesowych poszukiwani są specjaliści w zakresie ekonomii, finansów, księgowości oraz HR, a także – osoby dysponujące wiedzą z zakresu automatyzacji procesów biznesowych. “Intensywnie rozbudowujemy zespoły działające w obszarze automatyzacji i robotyzacji – otwieramy możliwości zarówno dla ekspertów, jak i osób nastawionych na rozwój w tej istotnej na rynku dziedzinie” – podkreśla Ewa Gołębiewska Krzyżan.

Według przedstawicieli firmy Capgemini zespoły Business Services i Cloud Infrastructure Services łączy m.in. fakt, że świadczą one usługi na rzecz międzynarodowych klientów. Oznacza to, że poszukiwane są osoby ze znajomością określonych, często mniej powszechnych języków. “Najliczniejszą grupę stanowisk reprezentują osoby władające językiem francuskim i niemieckim, a ze względu na rozwój współpracy z klientami – tych ról przybywa. Zwiększa się także liczba stanowisk dla osób znających język niderlandzki, flamandzki, hiszpański, włoski, węgierski, szwedzki, duński i norweski. Te właśnie języki będą kluczowe w powstających obecnie zespołach, a ze względu na duży zakres prowadzonych projektów oferta pracy kierowana jest do specjalistów i menedżerów o wysokich kompetencjach językowych jak i do lingwistów, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową lub myślą o zmianie swojej pracy. W przypadku tych języków, żeby aplikować, wystarczy ich znajomość na poziomie B2” – mówi Ewa Gołębiewska Krzyżan, Dyrektor HR w Capgemini Polska. “Nadal mamy też zapotrzebowanie na osoby posługujące się angielskim – w tym jednak przypadku oczekujemy poziomu, co najmniej C1” – dodaje. Ogółem, klienci obu działów są obsługiwani w niemal 30 różnych językach.

Przeczytaj również
Programista Blockchain lukratywnym zawodem przyszłości?

W Polsce firma Capgemini działa od 1996 roku. Obecnie, Capgemini posiada oddziały w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu i Poznaniu. W poszczególnych lokalizacjach funkcjonują zespoły odpowiedzialne m.in. za: usługi aplikacyjne (Warszawa), usługi BPO (Kraków i Katowice), zarządzanie infrastrukturą, w tym środowiskami cloud (Katowice i Opole), a także rozwój oprogramowania Capgemini (Wrocław i Poznań).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *