Branża ITRynek

Capgemini zatrudni w Warszawie 100 specjalistów od nowych technologii

Capgemini rozwija w Warszawie innowacyjną linię biznesową – Capgemini Invent. W związku z tym na stołecznym rynku pojawiają się dodatkowe miejsca pracy i możliwości dla specjalistów, którzy chcą rozpocząć karierę w branży nowych technologii, w tym ekspertów z zakresu data science czy data analytics.

Capgemini zatrudni w Warszawie 100 specjalistów od nowych technologii

Capgemini Invent to unikatowa jednostka w szeregach Grupy. Innowacje, doradztwo i transformacja cyfrowa – na tych trzech aspektach skoncentrowane są działania biznesowe, a głównym zadaniem jest wsparcie klientów bardzo zaawansowaną analizą danych i dogłębną informacją, tłumaczą przedstawiciele firmy Capgemini.

“Invent jest efektem holistycznego podejścia marki Capgemini do procesów transformacji cyfrowej, opartych o wiedzę, dane i doświadczenie. Działania koncentrują się na konsultingu, zaawansowanych usługach cyfrowych, a także tworzeniu strategii w oparciu o ewolucję technologiczną firm i naukę o danych. W 2020 roku Invent odnotował silny wzrost finansowy, dzięki czemu przekroczył magiczną barierę 1 miliarda dolarów przychodu. Nasze międzynarodowe zespoły wybiegają w przyszłość i tworzą futurystyczne wręcz rozwiązania dla biznesu i organizacji na skalę globalną” – mówi Adam Seoudi, HR Business Partner w Capgemini Invent. “Dla przykładu dużym projektem, w którym Invent brał udział jest choćby misja kosmiczna MicroCarb, której celem był pomiar stężenia CO2 w atmosferze oraz mapowanie źródeł i pochłaniaczy dwutlenku węgla na Ziemi” – dodaje.

Poszukiwani m.in. specjaliści data science i data analytics

Capgemini planuje zwiększyć zatrudnienie w Warszawie, dlatego zespoły ulokowane w stolicy rekrutują specjalistów z obszarów biznesu i technologii – m.in. architektów systemów, konsultantów technologii informatycznych, programistów, autorów innowacyjnych rozwiązań technologicznych, ekspertów z obszaru data science, czy też data analytics.

“Do końca 2021 roku planujemy zwiększyć działający już od lat na warszawskim rynku zespół o nowych specjalistów IT z wielu obszarów. Poszukujemy przede wszystkim pracowników, którzy obejmą stanowiska data science, data analytics, konsultantów i architektów IT, czy też programistów. Z racji świadczenia usług klientom z całego świata, mile widziane są osoby posługujące się biegle językami obcymi – w tym głównie angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim” – wskazuje Marek Woźny, dyrektor Application Services Market Segment Poland w Capgemini.

Co istotne, Capgemini poszukuje członków zespołów na rynku mazowieckim, ale nie zamyka się na oferty kandydatów spoza Warszawy, oferując tym samym w pełni zdalny lub hybrydowy model pracy. Poszukiwani są więc pracownicy wielozadaniowi, którzy łączą zarówno kompetencje analityczne, wspierane narzędziami cyfrowymi, ale także kompetencje miękkie. Niezwykle ważna jest otwartość na innowacje, chęć uczenia się i zdolności interpersonalne, podkreślają przedstawiciele Grupy.

Rozwój w Polsce

Capgemini rozwija swoje oddziały nie tylko na Mazowszu, ale w całej Polsce. Spółka planuje zatrudnić 300 nowych specjalistów we wrocławskim i poznańskim oddziale Software Solutions Center, w tym głównie programistów pracujących z technologiami cloudowymi, mikroserwisami, językami obiektowymi. Z kolei w Katowicach firma zatrudni 200 specjalistów z obszaru IT i nowych technologii, a krakowski zespół poszerzy również o 200 nowych osób, informatyków, ale też konsultantów biznesowych, specjalistów ds. transformacji cyfrowej i inteligentnej automatyzacji. Grupa rozbudowuje też lubelski oddział o 50 nowych osób.

Przypomnijmy, że Capgemini zatrudnia na świecie 270 tys. pracowników. W Polsce swoje oddziały ma w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, w Poznaniu, Opolu, oraz w Lublinie, w których zatrudnia łącznie ponad 9,9 tys. osób. Francuska firma już 25 lat temu ulokowała w stolicy linię biznesową Application Services MS Poland, która przede wszystkim doradza i wdraża rozwiązania ERP, CRM, tworzy i testuje aplikacje mobilne, dokonuje analiz i projektuje procesy biznesowe, czy też prowadzi usługi doradcze w zakresie RPA (Robotic Process Automation).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *