InfrastrukturaBranża ITRynek

Centra danych Beyond.pl z usługami łączności Megaport

Beyond.pl, operator centrów danych i dostawca usług cloud computing, został partnerem Megaport, globalnego dostawcy usług Network as a Service. Nawiązana współpraca to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie międzynarodowych firm na usługi łączności, które są proste w zarządzaniu, dostępne na życzenie i bezpieczne, poinformowali przedstawiciele obu spółek. I tak, uruchomienie punktu dostępu Megaport w kampusie Beyond.pl w Poznaniu pozwolić ma klientom operatora na zestawianie bezpośrednich połączeń z kluczowymi platformami chmury publicznej i SaaS oraz centrami danych na całym świecie.

Centra danych Beyond.pl z usługami łączności Megaport
Źródło: Beyond.pl

Jak poinformowali przedstawiciele Beyond.pl, włączenie usług cloud connectivity firmy Megaport do portfolio operatora pozwoli na korzystanie z bezpośredniego i bezpiecznego dostępu do ponad 360 dostawców chmur obliczeniowych i usług SaaS, m.in. AWS, Microsoft Azure, Google Cloud, Oracle Cloud, Nutanix, Alibaba Cloud czy Salesforce, przy zachowaniu minimalnych opóźnień i w każdej możliwej konfiguracji (multicloud, hybrid cloud, cloud to cloud). Dodatkowo, klienci Beyond.pl uzyskają możliwość elastycznego zestawiania bezpośrednich i bardzo szybkich połączeń z globalnym ekosystemem Megaport obejmującym ponad 700 centrów danych. Z kolei klienci Megaport otrzymają dostęp do nowego obiektu kolokacyjnego położonego strategicznie w połowie drogi między Berlinem a Warszawą, o najwyższych standardach bezpieczeństwa i w całości zasilanego zieloną energią, wskazują specjaliści obu firm.

„Dzięki naszej współpracy klienci uzyskają wyjątkową ofertę kolokacyjną, ale równocześnie będą mogli uprościć wprowadzanie strategii chmurowych i zestawianie połączeń pomiędzy centrami danych. A dzięki szybkiej, bezpiecznej i dostępnej na żądanie usłudze Network as a Service, połączyć swoją infrastrukturę IT z wieloma lokalizacjami data center i skorzystać z usług, które przyśpieszą ich rozwój” – skomentował Eric Troyer, Chief Marketing Officer Megaport.

Usługi łączności Megaport w Beyond.pl zostaną uruchomione najpóźniej w sierpniu 2021 roku, zapewniają przedstawiciele obu firm. Będą one oferowane za pośrednictwem prywatnej sieci SDN z pominięciem publicznego Internetu. Dostęp do usług zapewnia PoP Megaportu zlokalizowany w Data Center 2, który jest jednym z najbardziej efektywnych energetycznie obiektów w Polsce (PUE 1.2). Data Center 2 będąc serwerownią o najwyższym standardzie bezpieczeństwa ANSI/TIA-942 Rated 4 gwarantuje dostępność usług na poziomie 99,995%. Jednak w praktyce, od momentu uruchomienia w 2016 roku, centrum danych nie odnotowało żadnej przerwy w działaniu gwarantując 100% dostępność usług, przypominają eksperci Beyond.pl.

„Współpraca pomiędzy Beyond.pl a Megaport otwiera przed zachodnimi firmami nowe możliwości kolokowania swojej infrastruktury IT. Dziś wiele z nich poszukuje nowych lokalizacji data center m.in. ze względu na rosnące ceny usług i coraz mniejszą podaż energii na rynkach FLAP-D. W Beyond.pl, dzięki niższym kosztom energii w 100% pochodzących ze źródeł odnawialnych, są w stanie osiągnąć oszczędności na usługach kolokacyjnych rzędu 30-40%” – stwierdził Wojciech Stramski, prezes zarządu w Beyond.pl.

Uruchomienie łączności na bazie rozwiązań Megaport pomiędzy Beyond.pl, a zewnętrznymi dostawcami usług chmurowych oraz operatorami innych data center jest bardzo proste. Połączenia zestawia się zaledwie w kilka minut za pośrednictwem portalu samoobsługowego Megaport, który umożliwia elastyczne konfigurowanie parametrów telekomunikacyjnych, podsumowują specjaliści.

Przypomnijmy, że współpraca z Megaportem to kolejny projekt rozwijający ofertę łączności Beyond.pl. W marcu 2021 roku operator uruchomił Beyond East-West Corridor – korytarz telekomunikacyjny o wysokiej przepustowości pomiędzy Frankfurtem i Poznaniem, z opóźnieniem poniżej 11 milisekund w obie strony. Równolegle firma inwestuje we własną infrastrukturę. We wrześniu ubiegłego roku spółka ogłosiła ekspansję poznańskiego kampusu, który po rozbudowie ma osiągnąć łączną moc 42MW (megawat) i będzie jednym z największych obiektów kolokacyjnych tego typu w Europie Centralnej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *